Autor Tema: Silk  (Posjeta: 3968 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Silk
« : 02.03.2011. 13:03:13 »

Opis:
Silk je novi dramski serijal u kojemu glume Maxine Peake, Rupert Penry-Jones, Natalie Dormer, Tom Hughes i Neil Stuke. Serijal prati živote, ljubav i teške slučajeve koje imaju odvjetnici. Serijal je kreirao Peter Moffat.

Žanr: drama

IMDb
TVDb
Wikipedia
TVRage

Titlovi

« Zadnja izmjena: 04.07.2016. 00:54:18 Goran88 »

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Silk (2011) BBC One
« Odgovor #1 : 02.03.2011. 13:03:35 »
Pokušat ću prevesti pilot do vikenda pa vidimo onda kako dalje.......

Offline strahinjaworld

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 812
  • Spol: Muški
  • ER ekspert
Odg: Silk
« Odgovor #2 : 17.05.2012. 17:15:40 »
Druga sezona serija počela je u utorak, a imaće, kao i prva, 6 epizoda. :)

Offline skalice.united

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1170
Odg: Silk
« Odgovor #3 : 24.01.2013. 11:02:02 »
od 5.2 počinje se emitirati na HTV 2

Offline strahinjaworld

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 812
  • Spol: Muški
  • ER ekspert
Odg: Silk
« Odgovor #4 : 27.03.2014. 17:02:06 »
Poslednja epizoda 3. sezone, koja ce biti prikazana 31. marta, bice ujedno i kraj serije. :(

Offline bf1947

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 150
  • Spol: Muški
Odg: Silk
« Odgovor #5 : 07.02.2023. 09:57:41 »
Serija je snimana u razdoblju 2011-2013, ima tri sezone, a u svakoj od njih 6 epizoda. Priča je to o Marthi Costello(Maxine Peake), Cliveu Readeru(Rupert-Penry Jones) i Billyju Lambu(Neal Stuke), dilemama i problemima s kojima se susreću u osobnom životu i o tome što im znači postati Silk("svileni odvjetnik"). Billy Lamb je viši službenik(clerk), u osnovi menadžer koji brine o svim mogućim potrebama(osobnim i poslovnim) odvjetnika koji rade u odvjetničkom uredu. Oni nisu zaposlenici u uredu, već samostalno rade i zarađuju za život, tako da je u osnovi clerk jedina osoba zaposlena od vlasnika ureda, kojeg odvjetnici iz praktičnih razloga dijele. Serija je od one vrste koja vam u nekim trenucima spusti čeljust znatno niže od prirodne :) i drži pažnju cijelo vrijeme. Naravno, sve ovo vrijedi za one kojima se takvo što dopada, ili ih zanima složen sustav u engleskom i velškom pravu, temeljenom na Rimskom pravu i obogaćenom tisućljetnom praksom u selima i gradovima UK. Uglavnom tko je pogleda do kraja neće biti razočaran. Dapače. Prevedene su 1. i 2. sezona, od koji je 1. sezona prevedena ranije, a ja sam je samo prilagodio za ovu verziju koju možete u opisu naći. Kad jednom budu postavljeni titlovi. Drugu sezonu sam počeo prevoditi ja, još 2015 i konačno je završio. Pa zaboravio. Izgleda da je ta od one vrste, ukletih serija, koje se iz neznanih razloga zaboravljaju. Šteta. Jer ta je serija daleko najbolja u svom žanru iako su i Amerikanci i Europljani radili nešto slično.
Sic est in fatis

Tags: