Autor Tema: Poirot  (Posjeta: 69621 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline jurbAs

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 638
  • Spol: Muški
Odg: Poirot
« Odgovor #60 : 17.11.2008. 15:40:08 »
jos 2 prijevoda i sve prevedeno jupiiii!!! zkarlov svaka cast!

Offline Grunfo

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 54
  • Spol: Muški
Odg: Poirot
« Odgovor #61 : 18.11.2008. 12:03:39 »
Nije 2 nego 4 (8. sezona 2 i 2 od 11. sezone), ali svejedno svaka čast ZKARLOVU  drinks

Offline jurbAs

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 638
  • Spol: Muški
Odg: Poirot
« Odgovor #62 : 18.11.2008. 12:58:03 »
ma do 11 imam na kompu hehehe :)

Offline Loki

  • VERONICA MARS GURU
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 995
  • Spol: Ženski
Odg: Poirot
« Odgovor #63 : 18.11.2008. 21:09:11 »
Svaki put kada vidim ovu temu, setim se davnih dana kada sam citala sve knjige Agathe Christi...I odem ja u biblioteku ( haha, da, da u biblioteku), pravac na Agathu, i tu krene borba sa matorcima oko knjiga...a znate kako su stare knjige tamo...nekad ima original koricu, nekad je zakrpljeno...i nadjem jedinu knjigu koju nisam citala, otvorim je da proverim naziv, a tamo pored imena, crnim markerom napisano "Ubica je doktor Shepard" E, to se zove spojler :) :)

Pozdrav Zkarlovu! :'(

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Odg: Poirot
« Odgovor #64 : 18.11.2008. 21:19:46 »
i nadjem jedinu knjigu koju nisam citala, otvorim je da proverim naziv, a tamo pored imena, crnim markerom napisano "Ubica je doktor Shepard" E, to se zove spojler :) :)

Pozdrav Zkarlovu! :'(

pa i u knjigama se vise ne moze pobjeci od spoilera :D

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Poirot
« Odgovor #65 : 18.11.2008. 21:55:31 »
Aaaaaaa Loki u_jeeeeeeeeee koji bed.
Pozdrav svim Poirotoljupcima :-* :-* :-* :-*

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Poirot
« Odgovor #66 : 05.01.2009. 18:04:21 »
Evo da ne kažete da ništa ne radim Poirot 08x01 na uploadu.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Grunfo

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 54
  • Spol: Muški
Odg: Poirot
« Odgovor #67 : 05.01.2009. 18:05:20 »
 clapp

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Poirot
« Odgovor #68 : 05.01.2009. 23:17:57 »
Koji je ovo IgorP, dovedite ga meni ShotGun5
Šalim se naravno, odmah čovjeka u prevoditelje,  clapp clapp.
Ljudi moji sveta misija je dovedena do kraja, Poirot je preveden do kraja!!!
Bravo za sve one koji su sudjelovali u tome! clapp clapp

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Loki

  • VERONICA MARS GURU
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 995
  • Spol: Ženski
Odg: Poirot
« Odgovor #69 : 05.01.2009. 23:27:09 »
Ljudi moji sveta misija je dovedena do kraja, Poirot je preveden do kraja!!!
Bravo za sve one koji su sudjelovali u tome! clapp clapp

 clapp clapp clapp clapp clapp clapp clapp clapp clapp

 talasi

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Poirot
« Odgovor #70 : 06.01.2009. 00:35:20 »
o to je stvarno za čestitke, velike velike čestitke !

svaka čast, bravo za sve !

sad se može lijepo i relaksirano u skidanje serije...

May the Plasma be with you!

Offline Grunfo

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 54
  • Spol: Muški
Odg: Poirot
« Odgovor #71 : 06.01.2009. 15:05:54 »
Ako nije već skinuta  ;).

Offline zoki1963

  • Novi član
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
  • Shaken not stirred, Probie
Odg: Poirot
« Odgovor #72 : 06.01.2009. 18:47:54 »
Evo, jos pohvala za prevod 8 i 11 sezone iz Makedonije  clapp. Svaka cast zkarlov-u.
Naravno, pozurio sam da skinem zadnju epizodu "Appoitment with death" i malo sam se iznenadio. Jel' neko upucen u razvoj serije ?
Spoiler for Hiden:
KLADIO BIH SE DA SAM GLEDAO JEDNU EPIZODU NA TV (HRT ?) KAD SE POIROT PRETVORIO U UBICU DA BI NASAO PRAVOG UBICU. NJEGA U FILMU NEMA, SLUCAJ RESAVA HESTINGS. BIO SAM UBEDZEN DA JE OVO ZADNA EPIZODA I KRAJ SERIJE.
Jesam ja ovo stvarno gledao ili mozda samo citao neki roman ?

Ima ljudi koji nisu gledali seriju, a imaju namjeru, nije lijepo pokvariti im iznenađenje gledanja.
« Zadnja izmjena: 06.01.2009. 18:51:34 cata »
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN !!!

Offline Canceman

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 58
Odg: Poirot
« Odgovor #73 : 06.01.2009. 19:06:21 »
Evo, jos pohvala za prevod 8 i 11 sezone iz Makedonije  clapp. Svaka cast zkarlov-u.
Naravno, pozurio sam da skinem zadnju epizodu "Appoitment with death" i malo sam se iznenadio. Jel' neko upucen u razvoj serije ?
Spoiler for Hiden:
KLADIO BIH SE DA SAM GLEDAO JEDNU EPIZODU NA TV (HRT ?) KAD SE POIROT PRETVORIO U UBICU DA BI NASAO PRAVOG UBICU. NJEGA U FILMU NEMA, SLUCAJ RESAVA HESTINGS. BIO SAM UBEDZEN DA JE OVO ZADNA EPIZODA I KRAJ SERIJE.
Jesam ja ovo stvarno gledao ili mozda samo citao neki roman ?

Ima ljudi koji nisu gledali seriju, a imaju namjeru, nije lijepo pokvariti im iznenađenje gledanja.

Spoiler for Hiden:
Ja koliko sam upoznat, Curtain(odnosno Zavesa) koji predstavlja Poirotov poslednji slucaj jos nije ekranizovan i kontam da ce to odraditi na kraju jer je to jedini slucaj gde on zna ko je ubica ali ne moze to da dokaze i zato ga ubija i sledece noci i sam umire.

Gledao sam intervju sa Suchetom gde kaze da se zaista pronasao u ulozi Herkula i da je reseno da ce se sva dela ekranizovati vremenom, kako su izdavane knjige,  tako da mislim da ti se ipak samo ucinilo da si to gledao ili nesto slicno :)

Offline Ivy

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 476
  • Spol: Ženski
  • Mali Yoda
Odg: Poirot
« Odgovor #74 : 06.01.2009. 19:56:24 »
Zahvaljujem se na prijevodima, taman je skinuto prije neki dan i sad sve mogu pogledati!  :-*

Offline Mislav29

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 120
  • Spol: Muški
Odg: Poirot
« Odgovor #75 : 06.01.2009. 20:20:19 »
Svaka čast!  clapp clapp clapp clapp clapp

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Poirot
« Odgovor #76 : 03.05.2009. 09:25:45 »
Od danas nedjeljom u 10:20 @HRT1 idu 4 epizode zadnje (11.) sezone
May the Plasma be with you!

Offline Nenad

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 80
  • Spol: Muški
Odg: Poirot
« Odgovor #77 : 03.05.2009. 23:43:19 »
Puno hvala svima koji su radili na prevodima ove sjajne serije.

Offline igorl

  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
Odg: Poirot
« Odgovor #78 : 04.05.2009. 07:36:43 »
Evo, jos pohvala za prevod 8 i 11 sezone iz Makedonije  clapp. Svaka cast zkarlov-u.
Naravno, pozurio sam da skinem zadnju epizodu "Appoitment with death" i malo sam se iznenadio. Jel' neko upucen u razvoj serije ?
Spoiler for Hiden:
KLADIO BIH SE DA SAM GLEDAO JEDNU EPIZODU NA TV (hrrt ?) KAD SE POIROT PRETVORIO U UBICU DA BI NASAO PRAVOG UBICU. NJEGA U FILMU NEMA, SLUCAJ RESAVA HESTINGS. BIO SAM UBEDZEN DA JE OVO ZADNA EPIZODA I KRAJ SERIJE.
Jesam ja ovo stvarno gledao ili mozda samo citao neki roman ?

Ima ljudi koji nisu gledali seriju, a imaju namjeru, nije lijepo pokvariti im iznenađenje gledanja.

Spoiler for Hiden:
Ja koliko sam upoznat, Curtain(odnosno Zavesa) koji predstavlja Poirotov poslednji slucaj jos nije ekranizovan i kontam da ce to odraditi na kraju jer je to jedini slucaj gde on zna ko je ubica ali ne moze to da dokaze i zato ga ubija i sledece noci i sam umire.

Gledao sam intervju sa Suchetom gde kaze da se zaista pronasao u ulozi Herkula i da je reseno da ce se sva dela ekranizovati vremenom, kako su izdavane knjige,  tako da mislim da ti se ipak samo ucinilo da si to gledao ili nesto slicno :)
i ja imam osecaj da sam gledao epizodu kada poirot postaje ubica, cak mi i naslov Curtain deluje poznato, no ako covek kaze da nije snimljena onda je sigurno tako...ali da li se onda zna kada ce biti snimljena ?
da li je neko gledao epizode sa miss murple  i da li zna koliko je sezona snimljeno ?

Offline pejafor3

  • VIP
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški
Re: Poirot
« Odgovor #79 : 17.12.2009. 18:38:36 »
Za koji dan krece nova sezona (4. filma)
i do kraja decembra će sva četiri filma biti prikazani.

Shave the Cheerleader, Shave the world!

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Re: Poirot
« Odgovor #80 : 17.12.2009. 18:40:40 »
Opaaaaaa, nisam znao, hvala Peja na infou. clapp

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline mijau

  • I ain't what I call bovvered.
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 6682
  • Spol: Muški
  • I dislike so many things... and people.
Re: Odg: Poirot
« Odgovor #81 : 17.12.2009. 19:00:06 »
i ja imam osecaj da sam gledao epizodu kada poirot postaje ubica, cak mi i naslov Curtain deluje poznato, no ako covek kaze da nije snimljena onda je sigurno tako...ali da li se onda zna kada ce biti snimljena ?
Ta knjiga (još) nije ekranizirana, barem ne u ciklusu s Davidom Suchetom (za ostale ne znam, jer mi bez njega Poirot nije Poirot). A kad će biti snimljena, to se ne zna, jer mnogo toga nije snimano po redu (osim toga neke epizode se pomalo razlikuju od knjiga).

Citat:
da li je neko gledao epizode sa miss murple  i da li zna koliko je sezona snimljeno ?
Za starija izdanja ne znam, ali ova nova ITV-ova serija (koja se i dalje snima) zasad ima 4x4 epizode. U prve tri sezone Marpleicu glumi Geraldine McEwan, a od četvrte sezone ulogu je preuzela Julia McKenzie. Za ovu seriju je karakteristično da se poneke epizode drastično razlikuju od knjiga (ubačeni su novi elementi, promijenjeni krivci i sl.). Ova je serija nazvana jednostavno Marple (ili Agatha Christie's Marple), a starija serija (prikazivana na BBC-ju od 1984.-1992.) bila je nazvana Miss Marple, glavnu je ulogu tumačila Joan Hickson (sama Christie je rekla da bi voljela da Hickson glumi Marple). Ta je serija najvjerniji prikaz knjiga, a ima 12 nastavaka.
Laugh loudly, laugh often, and most important, laugh at yourself.
                  
La gente giudica e non sa neanche lei perché

Offline Cancerman

  • Novi član
  • *
  • Postova: 12
Re: Odg: Poirot
« Odgovor #82 : 17.12.2009. 21:35:05 »
i ja imam osecaj da sam gledao epizodu kada poirot postaje ubica, cak mi i naslov Curtain deluje poznato, no ako covek kaze da nije snimljena onda je sigurno tako...ali da li se onda zna kada ce biti snimljena ?
Ta knjiga (još) nije ekranizirana, barem ne u ciklusu s Davidom Suchetom (za ostale ne znam, jer mi bez njega Poirot nije Poirot). A kad će biti snimljena, to se ne zna, jer mnogo toga nije snimano po redu (osim toga neke epizode se pomalo razlikuju od knjiga).

curtain ce najverovatnije biti poslednja epizoda posto u toj epizodi
Spoiler for Hiden:
Poirot zna ko je ubica ali ne postoji nikakav nacin da dokaze to i cini mi se, u nekom ocaju, Poirot ubija gosn.X-a iliti ubicu.
Poirot u toj epizodi umire i na kraju ostavlja pismo Hastings-u gde je objasnio ko je bio ubica i zasto ga je on ubio.

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Re: Poirot
« Odgovor #83 : 17.12.2009. 22:14:06 »
Četiri epizode 12. sezone se zovu:

The Clocks
Three Act Tragedy
Hallowe'en Party
Murder on the Orient Express

Seriju gledam samo zbog svoje ženice koja obožava Poaroa. Lično ne volim Agatu Kristi i njen način pisanja. Jednom sam pokušao nešto da pročitam od nje (čini mi se da je bilo na nekom letovanju) i posle nekoliko strana bacio knjigu daleko od sebe. Kad sam bio peti razred imao sam lepši stil pisanja i sadržajnije rečenice. A tek radnja... Taj siroma' Poaro nikad nije unajmljen ni od koga da reši neki slučaj. Njega slučajevi uvek zaskaču kad je na letovanju, na odmoru (od čega li se odmara), u pozorištu, na putovanju... Nagleda se čovek ubistava, ali ne kao detektiv, već kao slučajni prolaznik. Svi slučajevi su isti. Uvede gomilu likova, pa onda pravi misteriju. Među 20 likova lako je sakrti ubicu. Na kraju, veliko finale. Uvek se svi okupljaju, a ubica mirno čeka obznanu koja treba da bude produkt delovanja malih sivih ćelija. Tako naivno.
Nemojte da se ljutite na mene, ali morao sam da prokomentarišem.  :\)  ;D
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Re: Poirot
« Odgovor #84 : 17.12.2009. 22:41:41 »
Poaro je za Holmsa izmislio mozak ;D
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline mijau

  • I ain't what I call bovvered.
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 6682
  • Spol: Muški
  • I dislike so many things... and people.
Re: Poirot
« Odgovor #85 : 17.12.2009. 22:49:07 »
Njega slučajevi uvek zaskaču kad je na letovanju, na odmoru (od čega li se odmara), u pozorištu, na putovanju...
Hm, čini se da nisi pozorno pratio gradivo. Prvih nekoliko sezona (one koje su rađene po kratkim pričama i koje traju po 50 min) čovjek prima stranke u svojem stanu/uredu, tek se su i tamo slučajno zatekne negdje.  :P ;D
Ali to su divote engleskog ladanjskog života.  :)

Ajde napokon da su snimili Murder on the Orient Express sa Suchetom kao Poirotom!
Laugh loudly, laugh often, and most important, laugh at yourself.
                  
La gente giudica e non sa neanche lei perché

Offline Starca

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 168
  • Spol: Muški
    • KACL 780
Re: Poirot
« Odgovor #86 : 17.12.2009. 22:58:33 »
Poaro je za Holmsa izmislio mozak ;D

Ne diraj Holmsa! Pogotovo onog sa Jeremy Brettom!
Volim i Poaroa, naravno sa David Suchetom ali... ;D
Starča

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Re: Poirot
« Odgovor #87 : 17.12.2009. 23:56:39 »
Hm, čini se da nisi pozorno pratio gradivo. Prvih nekoliko sezona (one koje su rađene po kratkim pričama i koje traju po 50 min) čovjek prima stranke u svojem stanu/uredu, tek se su i tamo slučajno zatekne negdje.  :P ;D

Prvih nekoliko sezona sam davno gledao. Upečatljiviji su mi ovi TV-filmovi koji se repriziraju na svim kanalima dao besvesti.
Kad malo bolje razmislim, Poaro je prvi put kod nas emitovan, recimo, 1990. u nekom od tadašnjih tzv. "noćnih programa". Tada sam jedva čekao popodnevnu reprizu (bilo mi je kasno uveče, zbog škole), baš zbog te serije.
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline vojabanja

  • Stephen King reader
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 606
  • Spol: Muški
  • Pennywise: They all float down here!
Re: Poirot
« Odgovor #88 : 18.12.2009. 01:02:53 »
ZKarlov, i ovde si umešao svoje halapljive prste...  clapp U svakom slučaju, hvala puno... baciću pogled i na ovo.

Hodges: Good night, Mr. Nothing!

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Re: Poirot
« Odgovor #89 : 18.12.2009. 08:05:58 »
I Poirot i Holmes su legendarni, svaki na svoj način, bez njih ništa ne bi bilo isto.
ZKarlov, i ovde si umešao svoje halapljive prste...  clapp U svakom slučaju, hvala puno... baciću pogled i na ovo.
I opet ću umiješat prste...ako Bog da. ;D

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Tags: