Autor Tema: Feud  (Posjeta: 4667 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Feud
« : 12.01.2017. 23:16:01 »

Opis:
Nova antologijska serija Rajana Marfija baviće se legendarnim rivalitetima. Još na početku svojih karijera, Bette Davis i Joan Crawford nisu se podnosile. Ali njihov sukob je eskalirao na snimanju filma "Whatever Happend to Baby Jane".

Žanr: drama
Kanal: FX
Premijera: 5. 03. 2017.
Glumci: Jessica Lange, Kathy Bates, Catherine Zeta-Jones, Susan Saradon, Stanley Tucci, Alfred Molina, Sarah Paulson...

IMDb
TVDb
Wikipedia


Titlovi

« Zadnja izmjena: 15.03.2017. 13:54:39 maksi »

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Feud
« Odgovor #1 : 16.02.2017. 11:32:38 »
Postavljen trejler.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Feud
« Odgovor #2 : 18.02.2017. 01:55:16 »
Citava ova AHS ekspanzija pocinje da me zamara. Previse je materijala. Ali avaj, ovde je Dzesika, tako da ce se gledati.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Feud
« Odgovor #3 : 28.02.2017. 18:11:19 »
Obnovljeno za drugu sezonu.


Druga sezona baviće se princom Čarlsom i princezom Dajanom.

Offline bule

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 80
Odg: Feud
« Odgovor #4 : 06.03.2017. 12:35:35 »
Jučer bila 01 Pilot epizoda

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Feud
« Odgovor #5 : 06.03.2017. 21:35:59 »
Ja sam odusevljen prvom epizodom. Potpuno su me razbili, s tim da sam imao vrlo mala ocekivanja pred premijeru. Ali sama atmosfera, gluma, kostimografija, scenografija, rezija, Dzesika, Frenk Sinatra... Ma nemam reci. LA 60's, Holivud i sav taj sou-biz su prikazani prilicno uverljivo. Bob Aldrich, tacnije Molina previse dobar. Upoznavanje sa likovima i sam pocetak veoma obecava. Bice ovo hell of a ride.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Feud
« Odgovor #6 : 06.03.2017. 21:49:41 »
Kasnije se gleda jer se želim pripremiti i ne želim ostati razočaran. Bette Davis je najbolja glumica u povijesti. Nema bolje niti će ikad biti. Streep je odlična, ali ne posjeduje tu karizmu kao Bette i tu ženstvenost. Eventualno Bergmanova muza Liv Ullmann može stajati uz bok njoj. Bette je imala najširi raspon uloga. Od njezinih početaka kroz 30-e i 40-e gdje je glumila vrckave likove koji nisu bili toliko zli, ali opet jako uzdignuti u ponašanju do 50-ih gdje se pretvorila i najkarizmatičniju glumicu kroz filmove kao što su All About Eve pa sve kroz 60-e i ostatak njezine glumačke karijere gdje je glumila zle babe kroz niz horor filmova. Velika Bette Davis. Susan Sarandon će imati ogroman posao.


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Feud
« Odgovor #7 : 07.03.2017. 14:10:49 »
Pogledana pilot epizoda i jako sam zadovoljan  :)

PLUS
+ Sarandon i Lange kao Davis i Crawford. Lange iako ne sliči toliko na Crawford, odlično je prenijela način govora i tu melodramu u njezinom ponašanju. Sarandon s druge strane jako sliči na Davis. Bette je poznata po tome što ima najpoznatije oči iz klasičnog hollywooda, a upravo su Sarandonici od početka karijere govorili kako ima jako slične oči kao Bette Davis. Davis je imala i prepoznatljiv duboki glas u kasnijoj karijeri što je Sarandon jako dobro kopirala.
+ Molina kao veliki Robert Aldrich. Odličan redatelj iza kojeg stoje radovi kao što su The Dirty Dozen - Kiss Me Deadly - The Flight of the Phoenix i naravno What Ever Happened to Baby Jane?
+ cijeli ambijent od svjetla do kostimografije.
+ drago mi je da nema naglih rezova po kojem je poznat Ryan čime uništava određenu dinamiku kao recimo u American Horror Story.
+ odlične reference na filmove, redatelja klasičnog hollywooda kao kad su dvaput spomenuli najvećeg, Hitcha i njegov Psiho i Rear Window.

MINUS
- nema mi dubine. Niti ne očekujem nešto previše emotivno, ali svejedno mi je to minus.
- malo bolji uvod su mogli napraviti sa više slavnih glumaca, malo više flashbackova i tako.

Sve u svemu jako dobra pilot epizoda. Baš gledam malo AFI ljestvicu najvećih zvijezda iz klasičnog hollywooda https://en.wikipedia.org/wiki/AFI%27s_100_Years...100_Stars Bogart je očekivano prvi kod muških isto kao što je očekivana borba između Katherine i Bette.

Klasik pjesma  ;D


Offline bule

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 80
Odg: Feud
« Odgovor #8 : 10.03.2017. 09:57:22 »
S01E02 na rasporedu u nedelju 12.03.2017 i tako dalje svake nedelje do zadnje 8. epizode sezone 1.
Vidim da je nitko nije stavio u kalendar serija za nedelju, a nema je niti među serijama?????

Offline maksi

  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5213
  • Spol: Ženski
Odg: Feud
« Odgovor #9 : 10.03.2017. 10:05:04 »
Vidim da je nitko nije stavio u kalendar serija za nedelju, a nema je niti među serijama?????

Neće ni biti među serijama dok ne dobije prvi prevod.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Feud
« Odgovor #10 : 13.03.2017. 20:14:54 »
Ako je istina da je WB zeleo da se njih dve "poubijaju" tokom snimanja zarad vece paznje medija, publiciteta i zarade onda je to zaista teska situacija u kojoj su obe glumice stavljene. Iscrpljujuce je raditi u takvoj atmosferi. Sa druge strane, neko misljenje koje sam formirao gledajuci ovu drugu epizodu je to da su Dzoan i Beti znale da im Bob ili WB ili ko god namesta i podmece sukobe ali i da su bile previse ponosne da ne nasednu na to. Ponos ispred svega. Dzoan sebe vidi kao poslednju zvezdu kinematografije, dok je Beti glumica koja zivi film i koja zna da ne postoji bolja od nje. Upravo te dve vatre cine da je sukob izmedju njih dve neizbezan.
"Fuck off Sylvia" je najbolji deo druge epizode. Ali ima jos bar dvadeset linija koje cine celu skulpturu kompletnom i zabavnom.
Alfred Molina je sjajan.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Feud
« Odgovor #11 : 23.03.2017. 03:17:22 »
Pogledana druga  :)

Pa kako je ovo odlično  ;D scena za scenom, dvije eksplozije koje stalno eksplodiraju. Kako su samo bile moćne kad se udruže. Molina je ovu epizodu ubio. I Aldrichu je bilo teško voditi bitku sa takve dvije glumice. Morao je svaku pojedinačno uvjeravati da je uz nju. A tek kraj kada dolazi doma
Spoiler for Hiden:
a žena mu okrenuta i zna da je došao i da ju je prevario. Legne u krevet, budilica odmah zazvoni i na posao  ;D iako nema nigdje potvrđeno da je Aldrich zbilja spavao sa David. Nema ni suškanja.

Davis o Crawford...

Citat:
Miss Crawford was famous for developing a 'meaningful relationship' with either her male star or her director ... She felt these relationships gave her a certain power, and there is no doubt in my mind that they did. I do not know, or care, if she was the sexual athlete others have described. My guess is that she was a very skilled sexual politician."

Sarandon i Lange dalje ubijaju s ulogama.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Feud
« Odgovor #12 : 28.03.2017. 03:20:12 »
Pogledana treća  :)

Majka - kćer problemi. Još jedna dobra epizoda s odličnom glumom Susan i Lange. Ali Joan Crawford koja je to bila kučka  rofl rofl bila je i Bette i znala je davati zlobne komentare, ali ova Crawfordica je baš bila čisto zlo. Znao sam i od prije da su je smatrali ludom.

Sad četvrta kad izađe film pa recenzije i više pohvala za Bette nego za Joan i onda će krenuti pravi Feud. Bette je bila nominirana za Oscara i zna se da je Joan prosvjedovala za druge glumice i protiv Bette.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Feud
« Odgovor #13 : 04.04.2017. 01:23:02 »
And the Oscar goes to.
Spoiler for Hiden:
Joan Crawford.

Sad cu malo da preterujem i reci cu da mi je ovo bila najdraza epizoda necega u poslednjih nekoliko meseci, mnogo mnogo meseci. Savrseno.

Inace. Mala digresija.
Spoiler for Hiden:
Dzoan je navodno krenuvsi da primi Oskara u prolazu rekla Beti: "Excuse me, I have an Oscar to accept." Ali mi je jako drago sto je Rajan to izostavio. Mislim da bi bilo previse. Gazenje cigarete je sasvim savrsen trenutak.

Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Feud
« Odgovor #14 : 13.04.2017. 23:47:57 »
Pogledana četvrta  :)

Molinu se ne smije izostaviti iz ovoga. Jednako je odličan kao Susan. Dobra epizoda i priprema za Oscare.

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: Feud
« Odgovor #15 : 14.04.2017. 10:02:23 »
meni je ovo sjajno, uzivam u svakoj epizodi...hvala na prevodima drinks

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Feud
« Odgovor #16 : 24.04.2017. 15:47:57 »
Feud je uradio neverovatnu stvar, prikazao je drugaciji aspekt ovog "rivalstva". Drugu stranu kovanice. Dve zene, dve dive, dva karaktera, koje imaju i vise toga zajednickog nego sto su i same znale. Ovo je moglo da bude jedno divno prijateljstvo, ali sve ono sto se desavalo oko njih, i na kraju krajeva one same, su uspele to da upropaste. Ovom poslednjom epizodom, a verovatno i celom sezonom, je ispricana nesto drugacija prica koja se krije iza glamuroznog Holivuda. Mnogo odricanja, mnogo sujete, mrznje, losih postupaka, ponizavanja, ludila. I svasta nesto sto je neophodno uraditi za pet minuta slave.

To je upecatljivo objasnila Beti tokom memorijalnog dela Oskara.

Citat:
40 years and they give her five seconds. That's all any of us will get.

Na kraju, odnos Beti i Dzoan kroz ovih osam epizoda ce obeleziti recenica koju je Dzoan rekla Beti.

Citat:
I wish I'd been a friend to you.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Feud
« Odgovor #17 : 12.09.2017. 00:11:13 »
Pogledana peta i šesta  :)

Kakav cat fight. Oldično su napravili rkeonstrukciju dodjele Oscara. Drago mi je i zbog Aldricha jer se napokon zauzeo za sebe.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Feud
« Odgovor #18 : 15.09.2017. 07:57:17 »
Pogledane zadnje dvije.

Mora se reći ovo je bilo vrlo zadovoljavajuće i u nekim trenucima uživanje za gledanje. Jessica Lange i Susan Sarandon su fantastično odglumili dvije velike zvijezde. Neke stvari su naravno preuveličane, ali ovo je bila jako dobra vožnja u vrijeme kad je hollywood gorio, kad su Oscari bili glamur i kad su se zbilja trudili izabrati najbolje filmove ili glumce. To je bilo doba koje se nažalost više nikada neće ponoviti jer Oscari su krenuli 1929. godine, a 30-ih iako su si svi bili konkurencija, sve su shvaćali kao pozitivu to natjecanje da bi 40-ih to eksplodiralo i postalo slavno zbog tog glamura, zvijezda, rivaliteta. Nevjerojatno razdoblje. Jedni druge su činili boljima.

Meni je samo drago da sam vidio odličnu prezentaciju Bette Davis, najveće američke glumice svih vremena.

Tags: