Autor Tema: HEVC x265 na android telefonima  (Posjeta: 2377 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Atrahasis

  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
HEVC x265 na android telefonima
« : 07.08.2016. 14:52:40 »


Interesuje me da li neko koristi video snimke enkodovane HEVC x265 kodekom i da li je imao problema
sa reprodukcijom tih video snimaka na android telefonima? Ja koristim SAMSUNG Galaxy Note III i u MXPlayeru
mi glavi većina HEVC video snimaka. Probao sam x265 10bit i 8bit na rezolucijima 1080p i 720p.
Na kompjuteru koristim Media Player Classic (MPC-HC x64) i bez ikakvih problema sam gledao i 4K video snimke.
Napominjem da je u pitanju dual core procesor i ne tako moćna konfiguracija. Mene sada zanima, da li postoji neki
drugi plejer koji bi i na androidu puštao ovakve video snimke bez problema?

Kakva iskustva imate sa ovim novim kodekom?

"Užasavam se da budem mudrac ili junak ili svetac. Moje pretenzije su veće. Želim da budem normalan čovek."  ⊙

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: HEVC x265 na android telefonima
« Odgovor #1 : 07.08.2016. 14:58:26 »
Bez hardverskog dekodera mnogo troši bateriju i greje uređaj. Inače, najbolje ga pušta plejer iz ES Explorera (Pro). Jedina zamerka je što ne podržava titlove.

Offline Atrahasis

  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
Odg: HEVC x265 na android telefonima
« Odgovor #2 : 07.08.2016. 15:11:03 »
Nije mi jasno zašto ga desktopu pušta bez problema i pored toga što nema hardverski dekoder. U pitanju je AMD Dual core na 3,20GHz koji radi na 4GB RAM-a; dakle nije baš neka mašina. Grafičku neću ni da spominjem jer je ruina. Na androidu već dugo koristim ES Explorer, ali sam slabo koristio ES player.
Značili bi mi i titlovi jer pratim i stranu kinematografiju... Da li postoje neki uređaji (mislim na smart telefone) koji poseduju te hardverske dekodere?

Moram da napišem da na pomenutom kompjuteru video snimci itekako glave kada ih puštam na KMP ili Vlc playeru, glave i pored toga što sam instalirao nekoliko različitih kodeka za x265 (koristio sam Strongene-HEVC/H.265 Decoder koji se pokazao kao najbolji), ali kada ih pustim na Media Player Classic, onda rade savršeno. Gledao sam i 4K video...
"Užasavam se da budem mudrac ili junak ili svetac. Moje pretenzije su veće. Želim da budem normalan čovek."  ⊙

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: HEVC x265 na android telefonima
« Odgovor #3 : 07.08.2016. 15:15:35 »
Da li postoje neki uređaji (mislim na smart telefone) koji poseduju te hardverske dekodere?
Ako postoje onda su skupi ko đavo.
Moram da napišem da na pomenutom kompjuteru video snimci itekako glave kada ih puštam na KMP ili Vlc playeru, glave i pored toga što sam instalirao nekoliko različitih kodeka za x265 (koristio sam Strongene-HEVC/H.265 Decoder koji se pokazao kao najbolji), ali kada ih pustim na Media Player Classic, onda rade savršeno. Gledao sam i 4K video...
MPC ima odlične Lav filtere - zato je tako.

Offline Atrahasis

  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
Odg: HEVC x265 na android telefonima
« Odgovor #4 : 07.08.2016. 15:22:58 »
U svakom slučaju hvala na odgovoru.

Da li koristiš video snimke enkodovane HEVC x265 kodekom i koliko si zadovoljan kvalitetom?
Nakon pada kickass-a ili kat.cr sajta, ne znam gde da ih skidam. Svi su prinudno migrirali na TPB
i na extratorrent. Mene zanima da li postoiji neki torrent sajt koji se isključivo bavi
x265 video snimcima?
"Užasavam se da budem mudrac ili junak ili svetac. Moje pretenzije su veće. Želim da budem normalan čovek."  ⊙

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: HEVC x265 na android telefonima
« Odgovor #5 : 07.08.2016. 15:39:42 »
Sve serije kupujem u x265, a filmove u x264 (ozlem, yts).
Poslo sam ti linkove koje redovno posećujem. :)

Offline zlajad

  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
Odg: HEVC x265 na android telefonima
« Odgovor #6 : 07.08.2016. 22:15:22 »
Sve serije kupujem u x265, a filmove u x264 (ozlem, yts).
Poslo sam ti linkove koje redovno posećujem. :)
Mogu li i ja dobiti na pp linkove
Hvala


Sent from my iPad using Tapatalk

Tags: HEVC x265 telefoni android