Autor Tema: The Corner (HBO Original Miniseries)  (Posjeta: 9292 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
The Corner (HBO Original Miniseries)
« : 13.04.2009. 17:09:19 »

Opis:
Ova nas mini serija u HBO-ovj produkciji upoznaje sa problemima drogom razorene porodice, otuđenih roditelja i sina tinejdžera koji nastavlja njihovim stopama.
'Corner' iz naslova ovde se odnosi na onaj dio ulice koji valja izbegavati što se posebice odnosi na mlade. Ovisnicima je to pak ključno mjesto oko kojeg se vrti njihov život, a ni policajcima, koji vode naoko uzaludnu bitku, nije stran.
Na ulicama zapadnog Baltimorea puno je sitnih dilera droge, među kojima je i 15 godišnji DeAndre, mladić suočen sa bezperspektivnim životom i očinstvom puno prije vremena. Njegov otac Gary ( T.K. Carter), nekada uspješni investitor, našao se u paklu ovisnosti kao i otuđena majka Fran (Khandi Alexander) koja se prva navukla. Pratimo svakodnevnicu nesretne obitelji i ostalih stanovnika mjesta u kojem heroin i kokain vladaju ulicama.
Redatelj Charles S. Dutton odrastao je upravo na ulicama Baltimorea gdje se radnja njegovog filma odvija što ovom, kod kritičara nahvaljenom filmu, daje intimnu, osobnu dimenziju. On svojim likovima daje nadu u bolje sutra u naoko bezizlaznoj situaciji.
Serija je snimljena prema noveli 'The Corner: A Year in the Life of an Inner-City Neighborhood' baltimorskih novinara Davida Simona i Eda Burnsa. Sastoji se od šest 60 - minutnih epizoda: Gary's Blues, DeAndre's Blues, Fran's Blues, Dope Fiend Blues, Corner Boy Blues i Everyman's Blues. Svaka se fokusira na jednog od glavnih likova priče.

Žanr: drama


IMDb
TVDb
Wikipedia

Titlovi
« Zadnja izmjena: 30.07.2014. 14:43:54 maksi »
iShare, noProfit


Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: The Corner (HBO Original Miniseries) (2000)
« Odgovor #1 : 14.04.2009. 10:48:48 »
Kako mi vreme dozvoli ali nastojaću da to bude što pre..da za prvu epizodu titl malo doteram..
Sredio sam ga..na UP.
« Zadnja izmjena: 17.04.2009. 16:07:32 nenad.d »
iShare, noProfit


Offline anniani

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1666
  • Rehab is for quitters.
Re: The Corner (HBO Original Miniseries) (2000)
« Odgovor #2 : 03.07.2010. 18:23:50 »
Pogledala sam ovo i odlicna je stvarno :)   Zao mi je sto je nisam gledala pre The Wire, ali svakako preporuka!
I'm not good or real... I'm evil, and imaginary.

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Re: The Corner (HBO Original Miniseries) (2000)
« Odgovor #3 : 07.07.2010. 16:58:00 »
Moglo bi ovo da se prebaci u drugi podforum ali nije to ono sto sam hteo reci :)

Kaze mi ortak da u Domu sindikata u onoj prodavnici dvd-jeva ima ova serija za svega 600 dinara. Cim budem dobio neke pare uzimam, ionako serija stoji ocajno na torrentima, nema leba da dodje neki seeder.

Offline amel

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
Re: The Corner (HBO Original Miniseries) (2000)
« Odgovor #4 : 08.07.2010. 15:27:17 »
Moze li neko da mi posalje link za 6.epizodu koja odgovara prijevodu koji se nalazi u bazi?  ;)

Offline anniani

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1666
  • Rehab is for quitters.
Re: The Corner (HBO Original Miniseries) (2000)
« Odgovor #5 : 08.07.2010. 16:04:54 »
Mislim da nijedna nece odgovarati, nije problem u verziji negbo u prevodu. Kraj se slaze, a sa pocetka ne mogu uopste ni da pohvatam gde pocinje da se slaze prevod... tipa nema trecine prevoda, ili ja nisam dobro videla.

Ako znas engleski slaze ti se ovaj
the.corner.2000.part.6.devederiip.xvid-anbc.srt
I'm not good or real... I'm evil, and imaginary.

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Re: The Corner (HBO Original Miniseries) (2000)
« Odgovor #6 : 22.07.2010. 17:37:43 »
Preveo sam prvi deo 6. epizode koji je falio. Malo sam ''eksperimentisao'' sa jezikom. Posto je ostatak prevoda na hrvatskom i ja sam prevodio na hrvatski.

Hrvatski mi je ''strani'' jezik  ;D, pa bi bilo dobro da neko, kome je on maternji, proveri prvih 75 linija. Javite sta sam izgresio.

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Re: The Corner (HBO Original Miniseries) (2000)
« Odgovor #7 : 22.07.2010. 17:46:36 »
He he. Ni meni nije maternji, ali ti si koristio srpski ijekavskog narečja, i to ne dosledno, već si ubacivao i neke ekavske reči. :)
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Re: The Corner (HBO Original Miniseries) (2000)
« Odgovor #8 : 22.07.2010. 17:57:53 »
Znaci promasaj. Nek isravi neko ako zeli ili ga brisite sa uploada.

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Re: The Corner (HBO Original Miniseries) (2000)
« Odgovor #9 : 22.07.2010. 17:58:58 »
Bacio sam pogled i mogu ti reći da si dobro napravio. Ima par sitnica koje bi se mogle ispraviti, ali velika većina gledatelja to neće ni primjetiti.
Jedini problem je što ti fale kvačice na č i ć. To bi trebao ispraviti.

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Re: The Corner (HBO Original Miniseries) (2000)
« Odgovor #10 : 22.07.2010. 18:06:02 »
Ja sam preveo do 75. linije. Ostali deo je vec bio preveden. U mom delu ne fale kvacice, a za ostatak nisam siguran. Samo sam nakalemìo ovo moje na stari prevod i uradio sync.

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Re: The Corner (HBO Original Miniseries) (2000)
« Odgovor #11 : 22.07.2010. 19:18:56 »
Ja sam preveo do 75. linije. Ostali deo je vec bio preveden. U mom delu ne fale kvacice, a za ostatak nisam siguran. Samo sam nakalemìo ovo moje na stari prevod i uradio sync.

Aleks@, malo sam doradio tvoje linije i postavio kvačice. Prijevod je u privitku.
« Zadnja izmjena: 22.07.2010. 20:00:52 MilanRS »

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Re: The Corner (HBO Original Miniseries) (2000)
« Odgovor #12 : 22.07.2010. 19:43:55 »
Hvala, Erice, kralju. Dopisao sam nas dvojicu na kraju titla i ponovo ga uploadovao.
Molim nekog od ''stafova'' da obrise onaj koji stoji kao drugi kod 6. epizode.

Offline amel

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
Re: The Corner (HBO Original Miniseries) (2000)
« Odgovor #13 : 22.07.2010. 23:33:13 »
Ovo bi se moglo prebaciti u "O serijama"

Offline Srle

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
Odg: The Corner (HBO Original Miniseries) (2000)
« Odgovor #14 : 21.07.2011. 21:54:09 »
super je serija,mada mi ponekad na trenutke lici na dokumentarac.
Opis serije je dobar.Prica prati tipicnu crnacku porodicu,uspon i pad,borbu protiv droge.
Ko je gledao The Wire,a smarao se kad se radnja nije odvijala na ulici/uglu,ovo je prava prilika da se nagledate takvih scena.
90 posto radnje se odvija na uglu.Bez nekog posebnog zapleta,jednostavno je prikazan zivot dilera u Baltimoru.
Dostra glumaca iz The Wire,bas se obradovah kad sam video neke : )

Serija je pre svega realna,pa onda i poucna,bez shminkanja i lickanja.

"They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth,rather than truth as the authority"

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Corner (HBO Original Miniseries) (2000)
« Odgovor #15 : 22.07.2011. 02:22:00 »
To je inače mini serija koja se treba gledat prije The Wirea. David Simon je stvarno odličan kreator serija, Homicide i The Wire  clapp

Offline pele

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 295
  • Spol: Muški
Odg: The Corner (HBO Original Miniseries)
« Odgovor #16 : 08.05.2014. 14:00:42 »
Natrcao sam na ovu seriju citajuci kojekuda po forumu,pa hajde da posle par godina se nesto napise i time,nekom drugom ko trazi sta bi gledao,ovo palo u oci.Na pola sam trenutno i preporuka za gledanje od mene,kao i zahvalnost za prevode.Slazem se da lici na dokumentarac,tacnije pocinje kao dokumentarac i onda upliva u igranu seriju.Lepo tece,drago mi je sto nema nepotrebne seksacine(u nekim serijama preteraju prosto,da vise lici na erotski film) i nema(bar u ove tri odgledane) neki brutalnih scena nasilja.Ali opet se oseti ta teskoca zivljenja,pokusaja uzdizanja iz takve sredine.Treba pogledati

Tags: