Autor Tema: When Marnie Was There (2014)  (Posjeta: 1559 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
When Marnie Was There (2014)
« : 15.01.2016. 13:22:31 »

Opis:
Dirljiva priča koja govori o prijateljstvu, porodici i usamljenosti.
Nespretna i bez prijatelja, Ana živi u Saporu s pomajkom i poočimom, uvek udaljena od svih. Nakon iznenadnog astmatičnog napada, doktor, uz saglasnost pomajke, šalje je na selo kod rođaka kako bi se lečila svežim i čistim vazduhom. Igrajući se, jednom prilikom nailazi na vilu u močvari. Iako odavno napuštena, vila u Ani izaziva veliku znatiželju, kako zbog nepoznatog osećaja povezanosti s njom, tako i zbog čudne devojke Marni koja u njoj živi. Marni ujedno postaje i Anina prva prava drugarica i njih dve dele svoje najveće tajne. Međutim, zagonetka se rešava i na videlo izlazi pravi Marnin identitet...

Izvor: internetiptvbox.blogspot.ba

Originalni naziv: Omoide no Mânî
Žanr: animirani, drama, obiteljski, misterija
Zemlja: Japan
Jezik: japanski
Trajanje: 103 min
Režija: Hiromasa Yonebayashi
Scenarij: Joan G. Robinson, Keiko Niwa, Masashi Ando, Hiromasa Yonebayashi, David Freedman
Glasovi: Sara Takatsuki, Kasumi Arimura, Nanako Matsushima, Susumu Terajima, Toshie Negishi, Ryôko Moriyama, Kazuko Yoshiyuki, Hitomi Kuroki, Ava Acres, Kyle Arem...

IMDb


Kolekcija: Ghibli
« Zadnja izmjena: 08.11.2016. 01:40:23 LemonzOO »
Mrzim lopatare i limune

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: When Marnie Was There (2014)
« Odgovor #1 : 27.01.2016. 16:03:30 »
Jako dobar crtani. Srudio Gibli skoro pa nikad ne razočara. Od Yonebayashia sam još gledao http://www.imdb.com/title/tt1568921/ to mu je prvi crtani. Samo dva je napravio. Nadam se da će i dalje raditi.

Offline NikolaJe

  • Urednik
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2684
  • Spol: Muški
Odg: When Marnie Was There (2014)
« Odgovor #2 : 08.11.2016. 11:56:33 »
Ocena 9. Dosta dobar i lep anime, ali predug. Smorio bih se da nije bilo misterije. Ovako sam bio mnogo znatiželjan i hteo sam da saznam istinu o Marni. Pred kraj mi nije bilo jasno zašto je Ana videla Marni. Mislio sam da joj je Marni majka, kad ono nije... :D

Podsetio me na anime Anohanu, ali naravno nije mu ni blizu. Ono je ipak bilo toliko tužno da tužnije ne može da bude.