Autor Tema: Poslednja knjiga koju ste pročitali  (Posjeta: 422709 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1350 : 06.02.2015. 14:22:31 »
Zaboravio sam da napišem, Revolveraš mi je bio među prvima, što u mom slučaju nije bio dobar izbor za početak. Nisam ga uvrstio gore jer ću ponoviti kada dođe vreme za ceo serijal. Želeo bih još nekoliko knjiga da završim pre toga.


Započeo Uporište, još jedna Kingova od 1000+ stranica, takve najviše volim  :)
Vidim na sajtu knjižare vulkan anketu za sledeći prevod. Bilo bi super da to bude Misery, verujem da će ove nove svakako prevesti (Revival i nastavak Mr. Mercedes). Pošto domaćih naslova polako ponestaje, častio sam sebe sa Skeleton Crew. Dobro je pa ovaj čovek ima toliko romana da su čitaoci obezbeđeni za dugoo vremena.


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1351 : 06.02.2015. 16:39:18 »
Jako dobro, mladi padawane.

Već sam se pitao zašto još nisi čitao kratke priče. Sceleton Crew i Night Shift su mu najbolje. To je što se tiče kratkih priča. U Golim Kostima i imaš jednu kratku novelu, The Mist po kojoj je snimljen i film. Tamo ti je drugačiji kraj nego u filmu.

A od kratkih novela Godišnja Doba ubaci obavezno. Četiri iza ponoći isto. Tamo imaš dvije sjajne kratke novele. Langolieri i Knjižnički Policajac + još jedna dobra i jedna ne tako dobra.

Vidim da započinješ The Stand, knjiga koje je uz It njegova najvoljenija knjiga i koja se mora čitati u originalu. King bi svakom preporučio u originalu jer je težak za prevođenje i dosta se toga gubi pri prevođenju. Pokraj svakog prevedenog izdanja imam i originalno + originalno koja još nisu prevedena. I jednostavno je drugačiji osjećaj, puno bolje osjetiš sve što želi reći.

Inače, sad idu dvije velike erkanizacije. Upravo gore dvije spomenute knjige. Idu opet ekranizirati It, a redatelj će biti Cary Fukunaga (onaj koji je režirao svaku epizodu True Detectivea) i The Stand koji će biti ekraniziran u četiri filma. http://www.theverge.com/2014/11/24/7275337/warner-bros-turning-stephen-kings-the-stand-into-a-four-part-epic

Boone je rekao da je veliki fan Kinga i da je razgovarao s njim te da se Kingu svidjela njegova zamisao. Rekao je da je The Stand takva knjiga koja može ići u 15 različitih pravaca i zato će raditi u četiri dijela. Ima iz 90-ih ona mini serija, ali je smiješna u usporedbi s knjigom.

Glavna pitanja su tko će glumiti klauna, a tko Randalla.

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1352 : 06.02.2015. 17:02:57 »
Jako dobro, mladi padawane.

Već sam se pitao zašto još nisi čitao kratke priče. Sceleton Crew i Night Shift su mu najbolje. To je što se tiče kratkih priča. U Golim Kostima i imaš jednu kratku novelu, The Mist po kojoj je snimljen i film. Tamo ti je drugačiji kraj nego u filmu.

A od kratkih novela Godišnja Doba ubaci obavezno. Četiri iza ponoći isto. Tamo imaš dvije sjajne kratke novele. Langolieri i Knjižnički Policajac + još jedna dobra i jedna ne tako dobra.

Vidim da započinješ The Stand, knjiga koje je uz It njegova najvoljenija knjiga i koja se mora čitati u originalu. King bi svakom preporučio u originalu jer je težak za prevođenje i dosta se toga gubi pri prevođenju. Pokraj svakog prevedenog izdanja imam i originalno + originalno koja još nisu prevedena. I jednostavno je drugačiji osjećaj, puno bolje osjetiš sve što želi reći.

Inače, sad idu dvije velike erkanizacije. Upravo gore dvije spomenute knjige. Idu opet ekranizirati It, a redatelj će biti Cary Fukunaga (onaj koji je režirao svaku epizodu True Detectivea) i The Stand koji će biti ekraniziran u četiri filma. http://www.theverge.com/2014/11/24/7275337/warner-bros-turning-stephen-kings-the-stand-into-a-four-part-epic

Boone je rekao da je veliki fan Kinga i da je razgovarao s njim te da se Kingu svidjela njegova zamisao. Rekao je da je The Stand takva knjiga koja može ići u 15 različitih pravaca i zato će raditi u četiri dijela. Ima iz 90-ih ona mini serija, ali je smiješna u usporedbi s knjigom.

Glavna pitanja su tko će glumiti klauna, a tko Randalla.
Jako teško pitanje ko bi mogao zamijeniti Tim Curry koji je bio fenomenalan u '90 filmu i apsolutno bez ikakve dvojbe bi ga ja stavio ponovo da glumi , ukoliko bi on to htio. clapp


Za Randala sam citao špekulacije oko Matthew McConaughey što bi za mene bio pun pogodak!
« Zadnja izmjena: 06.02.2015. 17:08:49 Ammar__ »
I want to belive

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1353 : 06.02.2015. 20:35:34 »
Curry je bio odličan, a sad je 25 godina stariji. Malo šminke mož dosta toga promijeniti. Volio bih opet njega.

McConaughey bi bio izvrstan izbor za Randalla. Evo što je redatelj rekao "I’ll just say we are going to do four movies, and we’re going to do THE STAND at the highest level you can do it at, with a cast that’s going to blow people’s minds. We’ve already been talking to lots of people, and have people on board in certain roles that people don’t know about. We’re looking to go into production next year, maybe in the spring."

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1354 : 06.02.2015. 21:49:36 »
Kruže priče i oko Jim Carreya  :ne-zna
I want to belive

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1355 : 07.02.2015. 13:04:12 »
Jako dobro, mladi padawane.

Već sam se pitao zašto još nisi čitao kratke priče. Sceleton Crew i Night Shift su mu najbolje. To je što se tiče kratkih priča. U Golim Kostima i imaš jednu kratku novelu, The Mist po kojoj je snimljen i film. Tamo ti je drugačiji kraj nego u filmu.


A od kratkih novela Godišnja Doba ubaci obavezno. Četiri iza ponoći isto. Tamo imaš dvije sjajne kratke novele. Langolieri i Knjižnički Policajac + još jedna dobra i jedna ne tako dobra.
Birao sam od onoga što mi je trenutno dostupno, inače pamtim te preporuke još od ranije učitelju, nisam ih zanemario  :)


Čitam kratke priče GRR Martina, lepo je videti nešto drugačije od poznatog serijala. Ima svega - prve priče, sf, horor, malo biografije... Izgleda da je odličan u svim pomenutim žanrovima, jedva čekam da stignem do horora. Ne bih se iznenadio da uživam u ovome podjednako kao u pesmi leda i vatre, leži mi njegov stil.
Tu je i Tales of Dunk and Egg da se prekrati čekanje šeste knjige.


Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1356 : 07.02.2015. 19:18:40 »
David Benioff - Grad lopova



Spoiler for Hiden:
Divlja avantura koja na istoj stranici objedinjuje humor, okrutnost i patos.

Radnja započinje najhladnije zime u povijesti, u izgladnjelom gradu pod opsadom, dvojica zatvorenika bačeni su zajedno u prilično beznadnu avanturu. Lev, sramežljivi tinejdžer i zaljubljenik u šah, i Kolja, karizmatični hazarder. Imaju tjedan dana za vrlo neobičnu misiju: pretražiti opustošenu unutrašnjost Rusije u potrazi za tucetom jaja. Ako se vrate u Petrograd praznih ruku, umrijet će.

10/10 Odavno nisam nešto ovakvo pročitao... Baš me dirnula knjiga.. Preporuka svakome da je pročita.. Jedina stvar kod ovakve knjige je to što vam je krivo jer je niste prije pročitali..  smileyNO1 smileyNO1
« Zadnja izmjena: 07.02.2015. 19:23:21 shunja »
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1357 : 07.02.2015. 23:03:28 »
Jako dobro, mladi padawane.

Već sam se pitao zašto još nisi čitao kratke priče. Sceleton Crew i Night Shift su mu najbolje. To je što se tiče kratkih priča. U Golim Kostima i imaš jednu kratku novelu, The Mist po kojoj je snimljen i film. Tamo ti je drugačiji kraj nego u filmu.


A od kratkih novela Godišnja Doba ubaci obavezno. Četiri iza ponoći isto. Tamo imaš dvije sjajne kratke novele. Langolieri i Knjižnički Policajac + još jedna dobra i jedna ne tako dobra.
Čitam kratke priče GRR Martina, lepo je videti nešto drugačije od poznatog serijala. Ima svega - prve priče, sf, horor, malo biografije... Izgleda da je odličan u svim pomenutim žanrovima, jedva čekam da stignem do horora. Ne bih se iznenadio da uživam u ovome podjednako kao u pesmi leda i vatre, leži mi njegov stil.
Tu je i Tales of Dunk and Egg da se prekrati čekanje šeste knjige.
On dok izbaci 6. knjigu , King ce objavit jos najmanje 3 knjige
I want to belive

Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1358 : 20.02.2015. 17:30:13 »
Neka akcija u Delfiju, 3 knjige za 450din, smesna suma. Ali nema neki izbor, stvarno ne znam koje 3 knjige da izaberem. Jel neko nesto citao odavde, ako jeste nek predlozi

http://delfi.rs/boks22_akcija_3_knjige_za_499_dinara_delfi_knjizare_1.html
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1359 : 20.02.2015. 22:48:43 »
Neka akcija u Delfiju, 3 knjige za 450din, smesna suma. Ali nema neki izbor, stvarno ne znam koje 3 knjige da izaberem. Jel neko nesto citao odavde, ako jeste nek predlozi

http://delfi.rs/boks22_akcija_3_knjige_za_499_dinara_delfi_knjizare_1.html
Ne zna se dal su gori oni ili vulkan(mada vulkan ume da ubode neku knjigu na akciji a da nije Seldon )... mogli bi neke novije naslove da stave, ne daj boze.

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1360 : 21.02.2015. 00:11:43 »
Čitam kratke priče GRR Martina, lepo je videti nešto drugačije od poznatog serijala. Ima svega - prve priče, sf, horor, malo biografije... Izgleda da je odličan u svim pomenutim žanrovima, jedva čekam da stignem do horora. Ne bih se iznenadio da uživam u ovome podjednako kao u pesmi leda i vatre, leži mi njegov stil.
Tu je i Tales of Dunk and Egg da se prekrati čekanje šeste knjige.
Jesu mu najbolje priče iz hibridi i horori kolekcije: Kraljevi peska, Majmunska terapije, Kruškasti čovek. A Pesma za Liju, S jutrom padaju magle i Druga vrsta usamljenosti su jedan drugačiji, emotivniji Martin. Divne priče.


@delfi akcija
Obično jeste takav izbor na tim popustima, oko nove godine sam hteo da uzmem zbog Priče o duhovima, međutim ona je nestala. U vulkanu je skoro bila Derviš i smrt, kada bi uvek bila jedna ili dve takve, bilo bi okej.


Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1361 : 21.02.2015. 00:12:42 »
Nisam znao da na forumu ima tema o knjigama. :neverovatno:



Zanimljiv triler. Prva knjiga koju sam pročitao od dotičnog pisca za koga sam čuo reči hvale. Meni lično ništa posebno stil pisanja. Štaviše, nisam zapamtio nijedan upečatljiv citat jer ga nema. Priča je zanimljiva i držala me je budnim do kraja, ali ništa više od zanimljivog knjiga nije. Super je za razonodu.



Pre toga sam čitao "Velikog Getsbija" i ta knjiga mi se baš svidela. Bilo mi je zanimljivo koliko u stvari u knjizi sa toliko malo strana i tako nekim ne toliko zanimljivim zapletima može da bude toliko toga zanimljivog. Kratko, sažeto, odlično napisano. Meni jedna od dražih knjiga.



A pre toga sam čitao trend trilogiju "Pedeset nijansi" koja mi jeste bila zanimljiva, ali ništa više od toga. Stil pisanja dotične spisateljice je jednoličan, površan i ponavlja stalno iste fraze. Dakle, katastrofalno napisana knjiga sa fenomenalnom idejom koja ima očajnu realizaciju, ali koja je, uprkos tome što je treš, zanimljiva knjiga.

Trenutno čitam ponovo prvi deo "Pedeset nijansi" na engleskom, sutra ću valjda završiti i nakon toga ću uzeti "Zato što te volim" Gijoma Musoa jer imam tu knjigu, a navodno mu je to najbolja.

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1362 : 21.02.2015. 08:59:00 »
Lee Child
Zamka




Spoiler for Hiden:
U novom romanu o Jacku Reacheru, Lee Child opisuje svijet njujorškog podzemlja i vojne birokracije. Reacher i Jodie, kći pokojnoga generala Garbera koji je bio Reacherov učitelj, razmrsit će misterij nestanka jednog američkog vojnika u ratnom paklu Vijetnama, a koji je povezan s opakim kriminalcem unakaženog lica Hobijem Kukom. Hobi Kuka je beskrupulozni kamatar koji ostavlja krvavi trag jezivih zločina za sobom. Njegove žrtve proživljavaju fizički i psihički pakao, ali njegov je problem u tome što je dirnuo u Reacherovu svetinju – poštene američke vojnike i njihov neokaljani patriotizam. Razotkriti zamršeni slučaj iz Vijetnamskog rata star 30 godina traži najboljeg istražitelja, njegovu hrabrost, borilačke vještine i svakako njegov lucidni um.

Serijal o Jacku Reacheru mi je izuzetno drag. Zamka je zapravo tek treći roman koji je Lee Child pisao o njemu ali ih Znanje izbacuje po nekom svom redoslijedu. Do sada sam pročitao:
1. Kat ubojica
2. Odredište pakao
3. Zamka
5. Usijanje
7. Čovjek s dva lica
9. Jedan hitac
14. 61 sat
15. Cijena života
16. Afera
Zamka je možda i najlošiji od svih do sada, od mene skromnih 6,5/10.

Originalni redoslijed knjiga:
1 Killing Floor (1997)
2 Die Trying (1998)
3 Tripwire (1999)
4 Running Blind: US title/ The Visitor : UK title (2000)
5 Echo Burning (2001)
6 Without Fail (2002)
7 Persuader (2003)
8 The Enemy (2004) Prequel set eight years before Killing Floor.
9 One Shot (2005)
10 The Hard Way (2006)
11 Bad Luck and Trouble (2007)
12 Nothing to Lose (2008)
13 Gone Tomorrow (2009)
14 61 Hours (Spring 2010)
15 Worth Dying For (Fall 2010)
16 The Affair (2011) This is another prequel set just before Killing Floor.
17 A Wanted Man (2012)
18 Never Go Back (2013)
19 Personal (2014)
20 Make Me (2015)

Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1363 : 21.02.2015. 15:32:32 »
Od Li Cajlda sam procitao samo jedan roman i to Die Trying, u Srbiji preveden kao 'Do samog kraja'.

http://laguna.rs/n1683_knjiga_do_samog_kraja_laguna.html

Nije lose, lepo napisano. Sa lakocom se cita, lepo opisani likovi. Dzek Ricer mu dodje neki moderni Rambo. Ljudina covek. Ima nekih nebuloza oko oruzija, mada to je mozda greska prevodioca. Sve u svemu, svidja mi se.
7.8/10
 
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1364 : 21.02.2015. 17:16:35 »


Kapije rima 2/5
- Malo sam više očekivao od knjige, možda zato što je tek početak sage o Cezaru, i verovatno ću pročitati i nastavak, ali čim me nije nateralo da odmah uzmem da čitam... Videćemo.

Pajns 3/5
- I to samo zbog većeg dela knjige i zbog iskrenosti autora da je pisao zbog ljubavi prema Tvin Piksu. Meni je knjiga neka mešavina Tvin Piksa i Prisonera, i sama knjiga je napisana čitko, čak i zanimljivo, ali je nekako sve to na kraju jednostavno zas.... ma eto dvojka.

Sin 4/5
Ju Nesbe, svakom knjigom sve bolji. I malo se odmorismo od Harija Hola.

Kamila kroz iglene uši 3/5
- Kišon, kao i uvek odličan za razbibrigu. Ovakva ocena jer ne volim kratku formu, a i nisu sve priče meni bile zanimljive.

Fvonk 3/5
- inetersantna knjiga. Čudo su ovi skandinavci.

Kainov ožiljak 2/5
- e ovo bolje da je bio strip ili film. Od književnosti videh neki nacrt scenarija.

Naivan, super 3/5
- zanimljiva priča o liku koji traži smisao života. Definitivno ću čitati i ostale knjige ovog pisca.

Igraj igraj igraj 3/5
- Ova knjiga po meni zaslužuje i četvorku, ali trojku sam dao jer mi  jednostavno Murakami u par knjiga, stalno ima isti fazon. I to malo smara, takođe pojedine rečenice mu se stalno ponavljaju kroz roman. Ne cele rečenice, ali delovi rečenica, što me prosto iritiralo.
Lovac u žitu 4/5 - Konačno pročitao i ovo. Buntovnik bez razloga :) Ne znam zašto, ali mislio sam da knjiga obrađuje neki raniji period.

Fajront u Sarajevu 3/5
- Knjiga kao knjiga ništa posebno, a sa druge strane, pošto je biografskog karaktera, bilo mi je interesantno da saznam nešto više o Zabranjenom pušenju i Nadrealistima od njihovog nastanka do raspada. Nadrealiste sam obožavao, Pušenje kao klinac nisam voleo ni da slušam. Ne slušam ni danas, iako im sada znam većinu pesama.

Ostrvo 5/5
- Meša Selimović. Čitaće se još njegovih knjiga. Stariji bračni par na ostrvu traži smisao života. A priče su na razne teme, o ljubavi, slobodi, usamljenosti i drugim temama iz života...
« Zadnja izmjena: 21.02.2015. 17:18:17 Macondo »

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1365 : 22.02.2015. 14:30:29 »
Cody McFadyen
U okovima tame




Spoiler for Hiden:
Ne postoji motiv. Nema rješenja. Postoji jedino krvavi trag žrtava…
Nakon romantičnog odmora specijalna agentica Smoky Barrett odlazi na vjenčanje kolegice. Slavlje prekida sablasni prizor zlostavljane i rastrojene žene koja u spavaćici dotetura do Smoky i njezinih prijatelja. Provjerom otisaka prstiju otkriva se njezin identitet. Riječ je o Heather Hollister, ženi koja je nestala prije gotovo osam godina. Hladnokrvni otmičar, koji se naziva Dali, držao ju je zatočenu i okovanu u ćeliji ispunjenoj potpunim mrakom. Smoky kreće u akciju. Istraga uskoro pokazuje da Heather nije jedina žrtva psihopata Dalija koji ubojstvo ne shvaća osobno, nikada ne griješi, slijedi vlastitu zločinačku logiku i postavlja savršene zamke. Tko je Dali? McFadyen majstorski vodi čitatelja prema zastrašujućem otkriću.
„Preporuka svim ovisnicima o trilerima koji vole mračne tajne u čijem je središtu nepovratno izopačen sociopat.“ Library Journal

Četvrti roman autora koji je priznao kako mu je Stephen King najveći uzor. Poput i prethodnih:

i ovaj sam naprosto "progutao". Preporuka svima zainteresiranim za mračne trilere. Ocjena od mene: čista 10/10
“Life is monstrous, but life is beautiful” ― Cody McFadyen

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1366 : 25.02.2015. 17:45:51 »
Tom Rob Smith - Dijete 44



Spoiler for Hiden:
Sovjetski Savez, 1953. U zemlji besklasnog društva, u državi koja se brine za svoj narod i koja mu omogućava socijalnu skrb,
obrazovanje i sigurnost – zločin ne postoji. Postoji samo politička veleizdaja – gubitak vjere i odanosti Državi.

Lav Stepanovič Demidov zna to bolje od ikoga. Visoki dužnosnik KGB-a i nekadašnji narodni heroj ne sumnja u važnost vjere i služenja domovini. Međutim, nakon što je na željezničkoj pruzi u Moskvi pronađeno tijelo dječaka, Lav je iznenađen što obitelj žrtve vjeruje da se radi o umorstvu. Iako mu je naređeno da zanemari njihove iskaze, Lav biva uvučen u slučaj jer duboko u sebi vjeruje da to nije cijela priča.

Njegove ga sumnje dovode u nemilost Službe sigurnosti, ne ostavljajući mu mnogo izbora nego da napusti voljenu Partiju. Prognan u grad duboko u planinama Urala, zajedno sa svojom ženom Raisom, Lav nailazi na tijelo još jednog djeteta ubijenog na isti način kao dječak u Moskvi, zločin koji je pomogao prikriti.

Stavljajući na kocku svoj život, i život cijele svoje obitelji, Lav odlazi u potragu za nemilosrdnim ubojicom, te ubrzo otkriva da se najveća opasnost ne krije u onom kojeg pokušava uloviti, već u zemlji koju pokušava zaštititi.

5/5 ili 10/10  ;D

Vrhunski triler, napet do zadnjeg trenutka.. Prikaz i opisi društva su fantastični. Pokušaš se poistovjetiti s ovim ljudima, vidiš u kakvim su "govnima" bili.. Totalna preporuka za ovo..  clapp

Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1367 : 01.03.2015. 14:27:02 »
Josh Bazell - Brži od smrti



Spoiler for Hiden:
Doktor Peter Brown jedan je od najboljih dijagnostičara u najgoroj bolnici na Manhattanu. Misli brzo, a djeluje još brže. Slučajan susret s jednim pacijentom priziva njegovu mračnu prošlost, vrijeme kada se prezivao Brnwa, zvao Pietro, a svi su ga znali pod nadimkom Medvjeđa Šapa. Vrijeme kada je bio profesionalni ubojica za mafiju. Genijalno napisan, brz, duhovit, Brži od smrti jedna je od onih knjiga koju ne možete prestati čitati sve do furioznoga kraja. Medvjeđa Šapa nezaboravan je lik čije se replike pamte i ponavljaju, a originalan humor kojim pršti ovaj najneobičniji i najotkačeniji triler posljednjih godina jednostavno je nenadmašan. Josh Bazell svojim će vas prvijencem u kojem se ludom brzinom izmjenjuju scene bolnice, potjere i mafijaških obračuna oboriti s nogu i potpuno osvojiti.

Nije loša knjiga ali ništa posebno.. Više me je "tjerala" da je čitam stalno, nego što je dobra..
3/5..
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1368 : 02.03.2015. 15:02:46 »
http://www.jutarnji.hr/-igra-prijestolja--dok-svijet-uzbudeno-ceka-12--travnja--vec-ovoga-tjedna-uranjamo-u-knjigu-od-koje-je-sve-pocelo/1305681/

prve četiri knjige podijeljene u 9 svezaka. svaki dio 40 kn + Jutarnji.

ja i dalje čekam Igre gladi.

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1369 : 02.03.2015. 15:06:35 »
Zna li itko hoće li opet biti u Algoritmu ona ponuda 2+3?
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1370 : 02.03.2015. 17:22:25 »
Spoiler for Hiden:
Spoiler for Hiden:
Jussi Adler - Olsen
Žena u kavezu




Prvi roman iz serijala o policijskom inspektoru Carlu Mørcku i njegovu osebujnom pomoćniku, sirijskom izbjeglici Assadu, po kojem se snima film u produkciji ugledne danske filmske kompanije Zentropa, ostavit će vas bez daha!
...Grebe noktima po golim zidovima mračne prostorije u kojoj je zarobljena sve dok joj prsti ne prokrvare. Ali ništa od bijega. U nemogućnosti da mjeri vrijeme, dani, tjedni pa i mjeseci njezina života neprimjetno prolaze. Očajnički se bori protiv ludila. Onima koji su je zarobili neće priuštiti to zadovoljstvo. Radije će se ubiti sama. Detektiv Carl Mørck iz Policijske uprave u Kopenhagenu upravo je smijenjen iz Odjela za umorstva kako bi vodio tek osnovani sektor za neriješene slučajeve, takozvani sektor Q. Njegov je prvi zadatak pet godina star slučaj nestale političarske zvijezde u usponu Merete Lynggaard za koju svi vjeruju da je mrtva. Tvrde da samo gubi vrijeme. On smatra da su u pravu.
Glas u tami iskrivljen je, grub i nemilosrdan. Govori zarobljenici da će mučenje prestati tek kad odgovori na jedno jednostavno pitanje. Na ono koje se i sama nebrojeno puta pitala: ZAŠTO se ovo događa?


opet ponavljam da mi u Europi imamo bolje pisce od razvikanih Amera, samo ih naše izdavačke kuće rijetko odabiru u svojim izdanjima. Nakon što su me svojim romanima oduševljavali Stieg Larsson, Jo Nesbø, C. J. Sansom, Conn Iggulden, Jan Guillou i drugi, sad sam saznao i za Jussi Adler - Olsen. Moja ocjena za ovaj roman: 8,5/10

Jussi Adler Olsen
Ubojice fazana




Spoiler for Hiden:
U vikendici na sjeveru Danske, 1987. godine brutalno je ubijeno dvoje mladih. Policija je sumnjala da je ubojica pripadnik elitne skupine iz privatne gimnazije, koju pohađaju djeca najbogatijih obitelji u zemlji… Nakon dvadeset godina taj slučaj pojavio se na stolu policijskog inspektora Carla Mørcka, koji vodi Odjel Q – odjel za »posebne slučajeve«. Isprva, Carl misli da je fascikle dobio slučajno, ali ubrzo shvaća da tu nešto ne štima. Sa svojim pomoćnikom Assadom pokreće istragu, koja će ih od društvenog dna, siromaha i beskućnika koji žive na Glavnom kolodvoru, dovesti do vrha društvene ljestvice, do najmoćnijih osoba u zemlji. Lov je započeo.

Ubojice fazana (Fasandræberne, 2008.) roman su koji je učvrstio reputaciju Jussija Adler-Olsena kao vrhunskog pisca trilera u Danskoj. Nakon objavljivanja, roman je postao bestseler i još uvijek zauzima vrh top-liste. U pripremi je i ekranizacija (ugledna danska producentska kompanija Zentropa otkupila je filmska prava), a izdavačka prava prodana su Norveškoj, Njemačkoj, Velikoj Britaniji, SAD-u…


Ne toliko napeto kao prvi roman ali ipak čitljivo, od mene 7/10.


Jussi Adler-Olsen
Poruka u boci




Treći roman ovog autora, nažalost niti blizu prvom (Žena u kavezu) ali ipak bolji od drugog (Ubojice fazana).
Nadam se da će Znanje uskoro izbaciti i "Okus osvete" u KDS ili KDS+ izdanju. Za Poruku u boci od mene 8/10.

Spoiler for Hiden:
U policijskoj postaji Wick u zabačenom kutku Škotske, jedna je boca dugo stajala zaboravljena na prozorskoj dasci. U boci se nalazila jedva čitljiva poruka. Znalo se jedino da je prva riječ POMOĆ i da je poruka napisana krvlju. Kad jeziva poruka u boci napokon stigne na radni stol inspektora Carla Mørcka u Sektoru Q – odjelu za neriješene slučajeve – započinje niz strašnih događaja. Carl Mørck i njegov pomoćnik Assad uranjaju u jeziv slučaj nestale djece iz obitelji koje pripadaju vjerskim sektama i čiji nestanak roditelji nisu nikad prijavili. A vrijeme im polako curi…
Roman Poruka u boci (Flaskepost fra P) nagrađen je 2010. prestižnom nagradom za pisce krimića „Stakleni ključ“ u kategoriji Nordijski krimić godine, a produkcijska kuća Zentropa kupila je prava na snimanje televizijske serije po njegovim romanima.
“Istodobno duhovit i mračan roman… Inteligentan zaplet izaziva divljenje, a sama priča budi osjećaj nelagode.” – The Independent
Spoiler for Hiden:

« Zadnja izmjena: 02.03.2015. 17:26:00 drazen »

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1371 : 02.03.2015. 17:25:50 »
Zna li itko hoće li opet biti u Algoritmu ona ponuda 2+3?

nisam službeno provjeravao, ali sve je izglednije da neće. pogotovo sad s ovom akcijom s Igrom prijestolja  :(
vjerojatno su prodali višak koji su imali.

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1372 : 05.03.2015. 23:03:35 »
William Golding - Gospodar muha



Spoiler for Hiden:
Zvijer nije daleko... Zapravo je mnogo bliže nego što bi itko očekivao.
 
Skupina dječaka, jedinih preživjelih nakon zrakoplovne nesreće, zatekla se na pustom otoku. Njihova nastojanja da se organiziraju i među sobom zavedu red ubrzo uzmiču pred primitivnim nagonima i divljim paganskim ritualima...
 
Prvi roman engleskoga nobelovca Williama Goldinga, distopijska priča o mladim robinzonima koja razotkriva tamnu stranu ljudske prirode, danas je jednako provokativan kao i 1954. kad je prvi put objavljen. Iako u početku nije prošao osobito zapaženo, uskoro stječe kultni status među mlađim čitateljima, a ni kritičari ne štede hvalospjeve, nazivajući Gospodara muha najutjecajnijim romanom nakon Salingerova Lovca u žitu ili ga uspoređujući s Conradovim remek-djelom Srce tame. I danas, nakon šezdeset godina, ovaj moderni klasik čudesno raspiruje maštu i uzbuđuje duh, na način kako to mogu samo najveće književne avanture.

Uistinu dobra knjiga, malo iz početka mi je bila naporna i teže sam je čitao ali kasnije postaje sve bolja i bolja.. Odlično prikazani primitivni nagoni i na što su ljudi spremni u kratkom vremenu...
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1373 : 05.03.2015. 23:30:56 »
To je jedna od Kingovih omiljenih knjiga. Meni je među 20 najboljih.

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1374 : 06.03.2015. 08:26:39 »
I ja sam je čitao nedavno. Lepo napisano i manje mračno nego što sam slutio da će biti. Barem u prve dve trećine gde imamo (skoro) nevinu pustolovinu.
Jak završetak, ne mogu sada da tražim pa ću staviti jedan odlomak u originalu
Spoiler for Hiden:
Ralph looked at him dumbly. For a moment he had a fleeting picture of
the strange glamour that had once invested the beaches. But the island
was scorched up like dead wood—Simon was dead—and Jack had. . . .
The tears began to flow and sobs shook him. He gave himself up to them
now for the first time on the island; great, shuddering spasms of grief that
seemed to wrench his whole body. His voice rose under the black smoke
before the burning wreckage of the island; and infected by that emotion,
the other little boys began to shake and sob too. And in the middle of
them, with filthy body, matted hair, and unwiped nose, Ralph wept for
the end of innocence, the darkness of man’s heart, and the fall through
the air of the true, wise friend called Piggy.

Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1375 : 06.03.2015. 23:44:56 »
Jel citao neko  Sezona Kostiju(The Bone Season) - Samanta Šenon? Valja li šta?
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1376 : 07.03.2015. 20:33:59 »
Antti Tuomainen - Iscjelitelj



Spoiler for Hiden:
Helsinki je suočen s nemilosrdnim klimatskim promjenama: poplavljeni su tuneli podzemne željeznice, na ulicama gore napušteni automobili, vlasti su izdale upozorenja o malariji, tuberkulozi, eboli i kugi. Ljudi bježe na daleki sjever Finske i Norveške gdje su uvjeti života još podnošljivi. Pisac Tapani Lehtinen jedan je od rijetkih kojih su još sposobni i voljni živjeti u gradu. Kada njegova voljena supruga Johanna nestane, Tapani se daje u očajničku potragu za njom. Čini se da je Johannin nestanak povezan s novinskim člankom na kojem je radila, o politički motiviranom serijskom ubojici poznatom kao “Iscjelitelj”… Triler koji oduzima dah.

Stvarno mi se knjiga svidila, može se pročitati za dan.. Brzo se čita ali isto tako je napeta cijelo vrijeme, od prve stranice.. Super mi je kako je pisac prikazao utjecaj klimatskih promjena na ljude, okoliš, migracije ljudi itd..
Preporuka!  smileyNO1
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1377 : 10.03.2015. 13:10:23 »
Spoiler for Hiden:
Lee Child
Zamka




Spoiler for Hiden:
U novom romanu o Jacku Reacheru, Lee Child opisuje svijet njujorškog podzemlja i vojne birokracije. Reacher i Jodie, kći pokojnoga generala Garbera koji je bio Reacherov učitelj, razmrsit će misterij nestanka jednog američkog vojnika u ratnom paklu Vijetnama, a koji je povezan s opakim kriminalcem unakaženog lica Hobijem Kukom. Hobi Kuka je beskrupulozni kamatar koji ostavlja krvavi trag jezivih zločina za sobom. Njegove žrtve proživljavaju fizički i psihički pakao, ali njegov je problem u tome što je dirnuo u Reacherovu svetinju – poštene američke vojnike i njihov neokaljani patriotizam. Razotkriti zamršeni slučaj iz Vijetnamskog rata star 30 godina traži najboljeg istražitelja, njegovu hrabrost, borilačke vještine i svakako njegov lucidni um.

Serijal o Jacku Reacheru mi je izuzetno drag. Zamka je zapravo tek treći roman koji je Lee Child pisao o njemu ali ih Znanje izbacuje po nekom svom redoslijedu. Do sada sam pročitao:
1. Kat ubojica
2. Odredište pakao
3. Zamka
5. Usijanje
7. Čovjek s dva lica
9. Jedan hitac
14. 61 sat
15. Cijena života
16. Afera
Zamka je možda i najlošiji od svih do sada, od mene skromnih 6,5/10.

Originalni redoslijed knjiga:
1 Killing Floor (1997)
2 Die Trying (1998)
3 Tripwire (1999)
4 Running Blind: US title/ The Visitor : UK title (2000)
5 Echo Burning (2001)
6 Without Fail (2002)
7 Persuader (2003)
8 The Enemy (2004) Prequel set eight years before Killing Floor.
9 One Shot (2005)
10 The Hard Way (2006)
11 Bad Luck and Trouble (2007)
12 Nothing to Lose (2008)
13 Gone Tomorrow (2009)
14 61 Hours (Spring 2010)
15 Worth Dying For (Fall 2010)
16 The Affair (2011) This is another prequel set just before Killing Floor.
17 A Wanted Man (2012)
18 Never Go Back (2013)
19 Personal (2014)
20 Make Me (2015)



Lee Child
Ne vraćaj se


Među top tri romana Lee Childa, od mene 9,5/10.

Spoiler for Hiden:
Jack Reacher stiže iz snijegom zametene Južne Dakote do svojega odredišta u sjeveroistočnoj Virginiji blizu Washingtona, gdje se nalazi zapovjedništvo njegove bivše postrojbe, 110. brigade vojne policije. Ta stara kamena zgrada najbliža je domu od svih u kojima je tijekom života boravio. Reacher je došao da upozna novu zapovjednicu, bojnicu Susan Turner koja je dotad bila samo topao, intrigantni glas na telefonu.
 No umjesto nje, dočekuju ga neugodna iznenađenja: Susan je u pritvoru zbog pronevjere i špijunaže, a on je optužen za ubojstvo koje se dogodilo prije 16 godina i uz to za neplaćanje alimentacije za svoju kćer, za koju prvi put čuje. Sve smrdi na prljavu igru vojno-špijunskog podzemlja. Ali Reacher nije navikao na ulogu žrtvenog janjeta i sigurno neće tek tako predati svoju sudbinu u ruke pokvarenih zapovjednika i obavještajaca čiji mutni poslovi vode u pustopoljine Afganistana.
 „Ne vraćaj se novi je Childov roman prepun akcije i napetosti, s najboljim glavnim junakom  suvremenog trilera.“ Newsweek
Spoiler for Hiden:

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1378 : 12.03.2015. 12:33:57 »
Nesto za promenu da preporucim posto se ovde samo price preporucuju, valjda se to i najvise cita pa nema drugih preporuka.


"Da li postoje stvari koje ne postoje?" - Voja Antonić
Ova knjiga napisana je sa idejom da se stvori protivteža obilju literature koja promoviše savremeno sujeverje – verovanje u paranormalne pojave i u natprirodne sile. Nastala je kao rezultat višegodišnjeg prikupljanja argumentacije kojom se demistifikuju uobičajena shvatanja iz domena "onostranog", ali i proučavanja psiholoških mehanizama koji podržavaju verovanje u paranormalno. Naročito se insistira na demistifikovanju verovanja koja vešti prevaranti koriste da bi od lakovernih ljudi izmamili novac.



Od strane autora, knjiga je dozvoljena da se besplatno cita i preuzme.
http://www.voja.rs/dpdl.htm


Zanimljivo je za procitati, nisam sve delove jer me veci deo nije zanimao, kako kaze autor, da kriticki razmislimo o pojedinim oblastima. Zanimljivija je jedna cinjenica koja se spominje u knjizi da je bivsi madjonicar Dzejms Randi ponudio prvoj osobi koja pokaze da poseduje neko paranormalnu sposobnost ili super moc da ce dobiti 1 000 000$. Godinama su pokusavali da ga prevare i osvoje nagradu ali bezuspesno.
Knjigu ne morate citati u komadu, mozete samo ono sto vas zanima i zvuci primaljivo za procitati.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1379 : 12.03.2015. 13:41:10 »
Iako se slažem sa Randiem u vezi tih ljudi koji za sebe misle da imaju telepatske moći. Jedino se ne slažem oko dva imena. Ted Sirious i Nina Kulaginova. Tu Randi nije ništa uspio dokazati i nije mogao. Sve je na njihovoj strani. Nina je ipak danas priznata kod jednog dijela znanstvene zajednice. To je žena koju je tad istraživalo mislim preko 40 znanstvenika, sve je snimljeno i na kraju je umrla od pretjerane moždane aktivnosti. Ona se jedina približila tome nečemu. Ali to su mizerni pomaci.

A što se tiče općenito Randia. Tip je prevarant. Velik dio njegovo showa su namještaljke samo da izgleda što atraktivnije. Kao kod današnjih mađioniračara. Ja ga čitam već preko 10 godina i prošao sam svašta s njim. Neko vrijeme i bio zaluđen, ali kako istraživaš, saznaješ stvari o kojima se šuti, a prava istina je da je u posljednih 5 godina ubijeno na stotine znanstvenika koji su progovarali istinu, a ta nemoralna nakaza zvan James Randi šuti o tome kad ga se pita. Modus operandi mu je isti kao i većini znanstvenika koji se pojavljuju u medijima. Na to je spala današnja znanost. Malo je onih pravih koji stvarno žele bolji svijet. Guraju liberalnu propagandu svuda.

Sve dok zemljani ne shvate da danas ima prevaranata među jednima i drugima, bit će vam ovako šugavo. Svim stvarima U POČETKU treba ići kao skeptik, ali treba detaljno istraživati i jednu, i drugu stranu. Stvar kod današnjih znanstvenika (to govorim općenito o temama) je da su to ograničeni ljudi koji ne žele saslušati drugu stranu. I kad im se ponudi nešto čvrsto, oni će to negirati jer je to njihov cilj. Takozvani debunkeri. Ima mnogo njih i po stranim forumima koji su plaćeni da trolaju i stalno jedno te isto ponavljaju.

Samo istraživanje i istraživanje o tome što se danas događa iz scene.

Tags: