Autor Tema: Super heroji  (Posjeta: 45027 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Super heroji
« : 20.04.2012. 22:31:33 »
E ovdje bi da se piše mala enciklopedija o super herojima... Na ovo su me potakli Chadjo i Mulder, spomenuviši Civil War i World War Hulk, pa sam skontao da ne znam mnogo super heroja.. :D

Dr. Strange? Tko je on? Moći?
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Super heroji
« Odgovor #1 : 20.04.2012. 23:00:20 »
Super, tema po mojem guštu  smileyNO1 više sam upoznat s Marvelovcima nego sa superherojima od DC-a iako i njih čitam.

Što se tiče Doctora Strangea. Već sam napisao za njega u onoj tamo temi. Jedan je od jačih superjunaka. Manipulira međudimenzionalnim prostorom, i to je samo jedna od desetina njegovih sposobnosti. Ima onda teleportaciju, štit. Ima toliku moć da može zatvoriti crnu rupu. Strange i Silver Surfer recimo su toliko moćni, no ne i najjači jer nisu fajteri, a to im dosta fali.

Watchmene ne računam jer su zamišljeni tako da sprdaju sve već postojeće superjunake. Inače, njihov Dr. Manhatan je sama MOĆ i može uništavat druge galakcije kao i Galactus. Pročitati The Galactus Trilogy. U toj trilogiji ti se pojavljuje i Silver Surfer (ne prvi put). On ima dosta veze sa Galactusom. Ima još tih Bogova kojima je moć nezamislivo velika. Beyonder, Eternity, Living Tribunal.

Vjerojatno najmoćniji od svih je TOOA (One-Above-All). Ali to su sve entiteti, bogovi koji se rijetko miješaju. Ima naravno borbi s njima.

Marvel: Hulk, Spiderman, Wolverine, Doctor Strange, Captain America, Deadpool su mi najbolji. Od superheroja.

DC: Batman, Flash, Martian Manhunter, Wonder Woman.
« Zadnja izmjena: 20.04.2012. 23:02:46 Mulder »

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Super heroji
« Odgovor #2 : 20.04.2012. 23:33:26 »
Zna li neko koje su njene super moći?


Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Super heroji
« Odgovor #3 : 20.04.2012. 23:47:05 »
Isisisavanje negativne energije koja je u običnim smrtnicima.
iShare, noProfit


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Super heroji
« Odgovor #4 : 20.04.2012. 23:51:15 »
Hahahaha, Šubi  ;D

Wonder Woman  srcesmajli Samo, ne bih nikad želio da ova sponzoruša glumi nju

Lynda Carter u seriji koja je imala 60 epizoda je bila prava slatkica. Uglavnom, ima nadljudsku snagu, odlična ratnica. Sve amazonke su ratnice. Ona je kao ženski Wolverine. Nikad se neće predati. Ima i telepatske moći. Ne tako snažne kao Martian.

Ovako su je rimski i grčki bogovi opisali "beautiful as Aphrodite, wise as Athena, swifter than Hermes, and stronger than Hercules."

Koliko je samo puta spasila Batmana u Justice League  ;D http://www.imdb.com/title/tt0275137/

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Super heroji
« Odgovor #5 : 21.04.2012. 01:30:08 »
Uhh, odlicna tema... Ja bas danas hteo da opravim jednu Marvel vs DC, ali mislio sam da nece naici na veliki odziv...

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Odg: Super heroji
« Odgovor #6 : 21.04.2012. 01:33:52 »
Najveće dase među superherojima. :)

« Zadnja izmjena: 21.04.2012. 01:36:10 King Eric »

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: Super heroji
« Odgovor #7 : 21.04.2012. 01:48:39 »

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Odg: Super heroji
« Odgovor #8 : 21.04.2012. 02:04:25 »
Jao, gledao sam ova dva luđaka na YouTubeu... rofl rofl rofl

Offline chadjo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 249
  • Spol: Muški
Odg: Super heroji
« Odgovor #9 : 21.04.2012. 05:12:31 »
Ohohohoho, ljepota.... :) Tema po mom ukusu.

Štp se tiče Dacijinog klipa gore, samo ću reći...  :dash :dash

A što se tiče super heroja...

Danas imamo dvije najače izdavačke kuće superherojskih stripova stripova a Americi, DC i Marvel, prvog superheroja, Supermena, su izbacile jedne dnevne novine u Americi kao dodatak, kasnije se nekoliko tih novina koji su izdavale razne stripove, privatizovale i ujedinile, i samim tim su prestale da rade kao novine, ali počele su aktivno stvarati stripove (ne samo superherojske), Batman je možda nastao prije Supermena, ali se Batman nije pojavio kao superheroj u početku, već kao detektiv, običan čovjek. To je i njegova čar u DC Comicsu, on je običan smrtnik među najmoćnijim superherojima, ali na neki način je on jači od svih njih, skoro se uvjek sve svodi na njega, on je član Justice League iako nikada (u stripu) nije ušao u nju kao aktivni član, uvjek je samo tu kao pomagač (koji obično spasi cijelu stvar), njegova najveća moć je njegovo detetktivsko razmišljnje i njegova tvrdoglavost. Darkside, jedan od najmoćnijih Supermenovih neprijatelja, ga se plaši možda čak više i od Supermena, jer za njega kaže, da moža jeste samo čovjek, ali je spreman da za svoj cilj ide mnogo dalje od svojih suboraca iz Justice League. Ostali super heroji Zemlje 1 su manje više svi isti, nema običnih ljudi niti antiheroa, skoro svi imaju neke bogovske moći, naročito snagu, i svi su Amerikanci i štite interese Amerike, i za njih je dobro ono što je po Americi dobro, i tu se Batman najviše razlikuje od svih njih, jer za Batmana je dobro ono što je dobro za cijeli svijet, a ne samo za Ameriku, zato je Betmen jedini anti-heroj i jedini superheroj DC-ja koji je gonjen od strane vlasti. Ali njegova glavna osobina jeste to što, on nije spreman da učini sve za pravdu, on je spreman da učini sve da uništi nepravdu, zbog toga će on ponekad povrijediti mnogo ljudi i uzdići se iznad zakona samo da bi to ostvario, dok su ostali superheroji Zemlje 1 po meni obične kukavice, iako imaju supermoći oni su dopustili da ih Amerika privatizuje kao njihovu radnu snagu, i išli su da se bore po Vijetnamu i u drzgim komunističkim zemljama, tu se vidi sudar ideologije u DC-ju.  smileyNO1

Justice League je tim superheroja u DC-ju, i mislim da je to jedini DC-jev spoj superheroja, prvi put se pojavio 60-tih u sastavu: Superman, Batman, Wonder Woman, Green Lantern, Flash, Aquaman. O njima sam dosta rekao u gorenjem pasusu, tako da se neću zadržavati.  ;D

Što se tiče Zemlje 2, ona nije mnogo popularna kod nas, a koliko mogu primijetiti, nije ni u Americi, mislim da je to zbog toga jer su htjeli malo da se ugledaju na Marvel, pa pošto ih nisu mogli ubaciti u koncept Zemlje 1, stvorii su Zemlju 2, gdje su ubacili antiheroje i superheroje po ugledu na Marvel, tj. Zemlja dva je više komercijalnog karaktera od stvaralačkog. Njeni najpoznatiji heroji su:Kapetan Atom, Power Girl, Question, Bug Man, tu postoje i Batman, Superman, Wonder Woman, samo su im priče toliko izmijenjene, da su tu nešto kao antiheroji, uglavnog kao što sam i rekao, više je komercijalnog karaktera, i rađeno je najviše da bi malo više lićili na Marvel. Postoje i Zemlja 3, 4, 5 i ne znam do koje u nizu.  thumb-down

Ali DC ima kvalitetna posebna izdanja tipa Watchmen, koje je pomenuo malo prije Mulder, samo što su Watchmeni mnogo slični Civil Waru, po idejama o superherojstvu, i da li super herojstvo uopšte postoji, i šta bi bilo sa njin da se pojavilo u našim životima, Mulder je u pravu što kaže da je karikirao heroje iz DC-ja, tačnije on je htio da uzme prave identitete heroja iz DC-ja ali mu nisu dali autorska prava. I tako je kroz mnogo ideologije i filozofije, Alan Mur prikazao kako se herojstvo razvilo 60-tih i kako se raspalo 90-tih, i koji je jedini način koji bi mogao spriječiti zlo na planeti, i ujediniti sve ljude (vjerujte mi, to nisu bili superheroji).  :) Takođe Frenk Milerov Return of the Dark Knight je najbolje prikazao psihološki profil Batmana, tu je ostarao izgubio snagu brzinu i ostalo, ali nije izgubio ono što ga pokreće, cilj i tvrdoglavost, i tako Batman uz pomoć to dvoje pokušava da spasi ono što je ostalo od Gotama. Imamo takođe Death of Supermen, jedan od najačih stripova gdje su prikazani psihološki profili svih DC-jevih superheroja. Itd. uzmite i pročitajte da sad neširim priču. :D

Što se tiče Marvela, njihov prvi superheroji su bili Fantastic Four, ali ubrzo posle njih su se pojavili i Thor, Kapetan Amerika, Iron man i Hulk . Prvi njihov usojeh bio je Spiderman, svi znamo ko je on, ali najveća novina u vezi njega jeste to što je u njemu spojen humor i superherojstvo, i to ne bilo kakav humor, već narodni američki humor, i ljudi su naprosto kupovali njegove stripove kao knjige sa vicevima. Njihov prvi antiheroj je bio Hulk, neću se zadržavati mnogo na njemu jer smo svi upoznati sa njim. Jedino je važno što niko ne shvata da je on superheroj, svi ga osuđuju, a jure ga i vojska i policija kao najokorelijeg kriminalca, i tu se već prikazuje njegov psihološki profil. Naravno S.H.I.E.L.D. je takođe novina, na čelu sa Nick Furyjem, oni djeluju kao vrhovno Američko kontrolno tijelo, ali imaju nadležnost i na cijelom svijetu, samo što u svijetu djeluju tajno, kao CIA. ALi jedna od najvećih novina jeste to što je Marvel otišao dalje od Amerike, on je stvorio heroje po cijelom svijetu, pa tako imamo: kapetan Britanija i Psylock iz Britanije, Banshee iz Irske, Collosus iz Rusije, Woverine iz Kanade, Storm i Black Panther iz Afrike, Gambita iz Francuske, Dr Strangov tim sa Tibeta, Silver Samurai iz Japana itd.
A čini mi se 80-tih se pojavljuju Marvel Knights to su baš antiheroji, koji ne ''hvataju'' kriminalce već im presude na licu mjesta, oni djeluju u posebnim kvartovima Njujorka, zato se i udružuju u određenim situacijama, oni su: Daredevil, Luke Cage, Moon Knight i Punisher.  :)

Posle uspjeha  DC-jeve Justice League, oni objavljuju Avengere 60-tih godina, a kasnije i X-Mene. Prvi sastav Avengera bio je: Iron Man, Thor, Ant-Man, Wasp i Hulk. Kasnije im se pridružuju Kapetan Amerika i mnogi drugi. Dok e prvi sastav X-Mena bio: Cyclops, Beast, Angel, Iceman i Marvel Girl(Jean), sa njihovim mentorom Professorom X. Neću se zadržavati ni na njima jer ihsve znamo iz crtanih.  ;D

Moji favoriti su X-Meni, koji su nastali kao podrška Crnim Panterima u Americi, koji su se tih godina bunili zbog diskriminacije crnaca. U današnjim X-Menima se pojavljuje više od 100 članova, neprijatelja i slučajnih prolaznika.  ;D Meni omiljeni su Wolverine, koji je već poslednjih 20 godina najpopularniji heroj Marvela, najpopularniji posle Batmana i Supermana, Deadpool, koji je ujedno i jedan od najslabijih superheroja Marvela, jedino zbog čega se izdaju njegovi stripovi jeste zbog toga što je kreten, i što ćeš se čitajući njegove stripove ispišati u gaće od smijeha (izvinite zbog izraza  ;D ), Armor, enrgetski štiti koji čini baš zajebanom itd. (Gambit, Shadowcat, Collossus, Nightcrowler, Emma Frost, Storm, Rough [posebno nakon obračuna sa Ms. Marvel) itd. ],  naravno negativci kao što su: Magneto, Sentinel, Inner Circle (posebno Sebastian Show), Namor, Apocalipse, Mistique, Solar itd.

Kasnije se stvara Marvelov Univerzum gdje se spajaju svi super heroji i zajedno spašavaju svijet, to je jedna od novina, a druga je to što su uveli smrt superheroja, npr. Jean Grey, Magneto, Sabretooth, Nightcrowler,
 i vrhunac je bio Captain America (plakao sam kao malo dijete  :'( ). :D

I to bi bilo ukratko oid mene  ;D smileyNO1

Na Marvel se nisam dugo zadržavao jer manje više svi znamo što je Marvel, oprostite što nisam pomenuo sve heroje, samo meni omiljene, ali nekom drugom prilikom ću detaljnije obraditi još neke. :D Bilo bi dobro da neko stavi ime  nekog super heroja pa da se on dobro iskomentariše, pa neko drugi drugog i tako, ali neka bude neko opšte poznat, npr.

Wolverine?

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Super heroji
« Odgovor #10 : 21.04.2012. 13:06:09 »
Ma samo u Marvelu ima na stotine superheroja i teško ih je sve nabrojati. Napisao je Maddox nešto u vezi Marvel vs DC.

Odmah glasam za Marvelovce. Ima DC Supermana, Lanterna, Captaina Marvela koji je u DC-u iako se zove Marvel  ;D a ostali zbilja nisu vrijedni spomena da konkuriraju Marvelovcima. Hulk, Strange, Sentry bi ih automatski uništili. Jednostavno su premoćni. Villaini također. Iako DC po meni ima bolje Villaine (jedan je Joker) i imaju stvarno jake villaine poput Darkseida, Imperiexa i najmoćnijeg od svih, The Presence. Ali opet, u usporedbi sa entitetima, bogovima Marvela ne bi imali šanse što ne znači da su DC heroji, villaini lošiji, samo slabiji.

Marvelovi junaci su itekako kompletniji, raznolikiji. Oni su obični ljudi u običnim gradovima. Marvel ima svoju formulu u kojoj mješa junake i njihove priče. Stalno nalazi nove priče, nove protivnike, ne gubeći one stare. I baš kada mislite da znate poentu i priču tog junaka, ona se okrene za 360. opali vas po glavi, i zamanta vam se.  ;D

Kod Marvel su većinom obični ljudi, koji u neobičnim situacijama dolaze do svojih moći. Još jedan razlog je najvjerovatnije što je on ipak više bio zastupljen od DC-a i u ExYU a i nakon raspada. U EKS Almanahu su izlazili i Marvel i DC, ali mislim malo ipak više Marvel. Poslije u HR Slobodna Dalmacija izdavala Spider-Mana i nešto malo X-Men a i Conana koji je onda još bio Marvelov. Bilo je i Daredevila i Hulka te nešto Kralja Kulla ako se dobro sjećam.

I kao što kaže chadjo, Batman je pravi badass. Mislim da njega svi vole i stavljaju ga u top 5 ili top 10 najboljih superheroja. Baš zbog toga što nema nikakve moći. Ako želite, pročitajte najbolje od Batmana. Od početaka do kasnih stripova.

Ovo su meni najbolji

Batman: Arkham Asylum - ovo je nešto prebolesno. Radnja je u Asylumu, prikazana je skoro svaka psihologija villlaina unutra. Crtež je jedan od boljih.

Batman: Black and White - sami naslov govori o čemu je tu riječ i kakvi su crteži. Neke priče su dosta ozbiljne, a neke smiješne.

Batman: Dark Victory - ovo vam je sequel od long hallowena, a Long Halloween isto treba pročitati. Uglavnom, ovdje ima dosta pitanja tipa "zašto bi Batmanu trebao partner?" ili još bolje "zašto bi itko bio Batmanu partner?".

Batman: The Long Halloween - ovo je pravi detektivski strip gdje se ne zna koje ubojica, puna misterije i odličnih trenutaka.

Batman: Hush - Batman se suočava sa dosta starih neprijatelja. I odlični je razrađen odnos između njga i Catwoman.

Batman: The Cult - ovo je jedan od najtežih slučajeva Batmana. Ne znaš što je zbilja, je li sve iluzija ili ne. Tu su ga baš brutalno unakazili.

Batman: Year 100 - uglavnom, Batman koji je smješten u sto godina stariji Gtoham. Zlikovci postali još luđi, budućnost nije sjajna.

Batman and the Monster Men - Hugo Strange je dosta zakomplicirao život Batmanu iako nije o Strangeu ovde riječ već o nečem znatno gore.

Batman: Red Rain - o vampirima u Gothamu  clapp jedinp što je i Batman zaražen  ;D

I dva najbolja stripa o Batmanu za mene. Koliko znam, kada se rade nekakve top liste, ova dva koja slijede su uvijek u top 5.

Batman: Year One - sami početak. Strip prati Batmana i Gordona kako su došli u Gotham i kako je sve počelo. Ovo je obavezna lektira za sve.

Batman: The Killing Joke - ne znam hoće li se chadjo složiti  ;D ali ovo je uvjerljivo najbolji strip o Jokeru ikada napravljen. Ne samo o Jokeru, ovo svrstavam u top 10 stripova bilo da se radi o DC-u ili o Marvelu. Kao prvo, crtež. Ne postoji bolji crtež od ovoga, ja još nisam naišao na takav crtež koji je toliko superiroan ostalima. U spoileru Joker  :) drugo, ovdje se radi o sasvim običnom danu u kojem Joker planira nešto dokazati sebi i Batmanu. Strip prati Jokera, Batmana i Gordona u tom jednom ludmo danu i prati Jokera kada je bio običan čovjek koji je želio oženiti svoju djevojku. Must read.

Spoiler for Hiden:

chadjo, što kažeš na Phoenix i njenu moć? Mislim da je ona prešla mutanta pete vrste.

E Da, zaboravio na Flasha. Što se tiče njega, on je jedan od najmoćnijih superjunaka kod DC-a. Ne koristi skrivenu moć, speed force, ali kad koristi, to izgleda ovako.



Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Super heroji
« Odgovor #11 : 21.04.2012. 13:47:54 »
Citat:
Wolverine?

Jedino što ja znam o njemu je ono što sam gledao iz filmova i crtića, a stripove nisam nikad čitao..

Wolverine: Origins - on i Sabretooh su braća?

Wolverine mi je uvijek bio genijalan, totalno nabrijan, boli ga briga za sve, ne preza ni pred čime. Pravi buntovnik i jedan od jačih X-Mena. Znam da je bio dio Projekta X i onda je taj projekt propao a on je izgubio pamćenje i ne sjeća se porijekla, imena, života..

Citat:
..može uništavat druge galakcije kao i Galactus

Galactus se pojavljuje u X-Menima, jel tako? On je jedan od najgorih njihovih neprijatelja.

I još jedno pitanje, jel prof. Xavier umre u stripovima, jer su ga ubili u filmu? I njega i Cylcopsa..


p.s. kad sam otišao spavati sinoć, nisam ni pomišljao da će tema imati danas ovoliko postova.. :D


EDIT: Još da se nadovežem na Spider-Mana, on mi je odličan, super je, znam o njemu dosta. Gledao sam dosta crtanih filmova ali najbolji mi je ovaj što sada izlazi Ultimate Spider Man, baš je genijalan, ima odlične fore i dobru akciju. Odličan spoj.. Više se nasmijem uz Ultimate Spajdu (spider-man od milja --> pajdo pa spajdo) nego uz neke "komedije" koje gledam na tv-u..
« Zadnja izmjena: 21.04.2012. 14:11:22 shunja »
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Super heroji
« Odgovor #12 : 21.04.2012. 14:29:22 »
kakv vaš marvel, ovo je meni najjači superjunak



a nisu ni ovi loši:








ima ih koliko hoćeš http://hr.wikipedia.org/wiki/Sergio_Bonelli_Editore

Mrzim lopatare i limune

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Super heroji
« Odgovor #13 : 21.04.2012. 14:41:02 »
 clapp clapp Svaka cast za postove, uzivanje je bilo citati ih. Sto se mene tice, i meni je oduvek Marvel bio dosta zanimljiviji od DC-a. Likovi su dosta interesantniji, njihove price, bolja povezanost medju likovima... Sto se tice DC-a, jedino Batmana gotivim, i u neku ruku Flesha (jer je lik pozitivac i stalno se zeza), dok mi je, recimo, Superman skroz nezanimljiv lik...

Sto se Marvela tice, omiljeni su mi: Spiderman, Thor i Wolverine, dok su mi sad u Avengerima jako dragi i Hulk, Hawkeye i Cap...





Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Super heroji
« Odgovor #14 : 21.04.2012. 14:42:54 »
Galactus ti se pojavljuje skoro u svim stripovima o superherojima pa tako i u x-menu. Milsim da je prvi broj u x-menu gdje se pojavljuje Galactus je X-Men vol 2 #98.

Što se tiče Galactusa, preporuka za čitanje ovih stripova. The Galactus Trilogy i Ultimate Galactus Trilogy. Tu će ti puno biti jasnije ko je i što predstavlja Galactus. Ma uvijek kad se pojave entitei, bogovi u nekom stripu, uvijek bude odlično.

A profesor Xavier nije mrtav u filmu. Ubila ga je, ali on se samo premjestio u drugo tijelo  :) u stripu je mislim samo pao u komu kad ga je Bishop upucao i preživio taj napad.

Wolverine je i meni super. Prava zvijer, mutant treće vrste, a opet može uništit mutanta četvrte ili pete vrste. Nije uvijek toliko snaga bitna. On nije brat Sabretoohu iako ima jedna labava teorija da je polubrat.

Pročitati Wolverine: Origin. Paul Jenkins je jednom rekao "In my mind, Dog is not intended to be Sabretooth, but he could be. It doesn’t matter. As long as the next writer respects the character and writes a simple story, anything could happen."

Što se tiče Spideya, on mi je isto super i među boljima. Najbolji Spideman je The Death of Gwen Stacy and Norman Osborn

Možda i najujtecajniji strip svih vremena. Bio je toliko revolucionaran da je s tim brojem završilo srebrno doba stripa i počelo zlatno doba.
« Zadnja izmjena: 21.04.2012. 14:44:27 Mulder »

Offline chadjo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 249
  • Spol: Muški
Odg: Super heroji
« Odgovor #15 : 21.04.2012. 18:14:26 »
Mulder, ne slažem se sa tobo u jednoj stvari...

Mislim da bi se Betmen mogao suprotstaviti svakome iz Marvela, jer iako je Marvel pun ljudi heroja, mislim da niko od njih ne posjeduje tu psihu, jer Betmen je na neki način psihotičan, lud, dvoličan, on svakako nije normalna osoba, ali on kao čovjek zanemaruje strah, zanemaruje bol, saosjećajnost i sva ona osjećanja koja koče običnog čovjeka, a u Marvelu ih ima mnogo. :)

A što se tiče bogova u Marvelu, stvarno su moćni, posebno Galaktus, mada je bogovima ovdje dat karakter negativaca u većini slučajeva, ali uvjek je krljanje kada se upletu bogovi.  smileyNO1

Što se tiče Wolverina, posle Batmana on mi je omiljeni, mislim čovjek je preživio sve i svašta, od njegovih 200, 300 godina, 100 su ga kontrolisali drugi ljudi, u tih 100 godina je radio svakakva sranja, tj. prvi put se pojavljuje u Hulkovom stripu, a kasnije se priključuje X-Menima, a kada im se priključi uvjek ga prati ta njegova životinjska priroda kojoj ne može pobjeći, ali on je uvjek taj koji gura tim naprijed i koji rješava situacije. Iako ga se svi stariji heroji plaše, većini mlađih heroja on je idol, i svi su spremni da umru za njega, npr. on je idol svim učenicima Xavier Instituta, ali najač je zabluda koja vlada među herojima da su njegove kandže mutantske, i on ih na baš poučan način pouči odakle vode porijeklo njegove kandže, posebno u Civil Waru, tu imate scenu kako bježi iz SHIELD- ovog Helicariera, ili scenu kada napadne Iron Mana, a ovaj mu bukvalno ono kukavički kaže '' samo hoću da popričamo'', i naravno kada isprebija Namora i dvoje atlantiđana, a Namor je prethodno zamolo ubio Iron Mana. Ali najača je činjenica da je on učestvovao u svim ratovima u kojima je Amerika učestvovala, počevši od Američkog rata za oslobođenje pa do Hladnog rata, čak je u drugom svjetskom ratu bio u odredu Kapetana Amerike, imate ga u ovim Earth Mightiest Heroes, u epizodi sa Kapetanom Amerikom i Buckijem.  ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Super heroji
« Odgovor #16 : 21.04.2012. 18:40:32 »
Po meni Batman nema šanse protiv Marvelovaca, nikako. Ali dobro, sve je to do ukusa i kako ko gleda  :) mislim da psiha nije toliko bitna. Nije da su Marvelovi heroji glupasti. Baner/Hulk je vjerojatno najpametniji od njih. Tony Stark također. Volim Batmana, ali nema on šanse protiv njih. Mislim, kako će pobijediti jednog Strangea ili Wolverinea. To su heroji za koje se jednostavno zna da su jači.

Svejedno, Batman mi je uz Hulka i Wolverinea najdraži i najbolji superheroj, ali ne mogu mu dati + u brobi protiv superheroja. Ne protiv svih, naravno da bi neke pobijedio, ali dosta njih ne bi imao šanse. Naravno, može se sad sutra jedan scenarist napušit i ubacit ne znam koju moć ne znam kojem superjunaku i sad on bude faca odjednom. Treba pričati o konzistentnim moćima i granicama junaka. Zato je za mene Hulk najjači od svih. World War Hulk je definitivno bio odgovor kolike su šanse svih ostalih superheroja protiv njega. Zajedno.

Najviše se cijeni Captain America i Wolverine. Također je Iron Man i njemu rekao da želi popričati pa je America iskoristio onaj strujnati gumbić  ;D i kad se borio protiv Spidermana. Spiderman prvo želi popričati i onda zna da mora napasti Americu, ali ništa od toga, America je preiskusan za sve njih.

Vidim da se tebi ne sviđa Iron Man, ni meni isto. U filmu mi je super i zabavan, ali u stripu, pogotovo u Civil Waru je licemjeran i kukavica.

A ljudi, narod u stripovima najviše cijene Spidermana. Obožavaju ga. Znaš onaj dio kad se Spiderman trebao razotkriti i kad je to napravio, to je bio najvažniji dan ikada  ;D toliko im je važan.

Marvel Zombies  8) to je do jaja



EDIT: ovo je stvarno odlična tema za nas ljubitelje takvih stripova. Shunja i ostali, kad pročitate neke stripove, javite utiske  smileyNO1

@LemonzOO

Bio sam kolekcionar Zagora i Dylana. Imam ih spremljene na tavanu. Blizu 800 primjeraka. Ne čitam ih više pa sam mislio ih jedno vrijeme prodati, a može se dobiti lijepa cifra za takve stripove, ali ništa od toga. Odmah sam se sjetio koliko sam kao tinejđer volio te stripove i koliko sam bio lud za njima. Nema tih para za koje bi ih prodao. Ostat će vjerojatno negdje u mračnom kutku mog tavana  ;D ali ko zna, možda za mjesec, godinu ili 5 godina počnem ponovo ih čitati.

« Zadnja izmjena: 21.04.2012. 18:50:27 Mulder »

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Super heroji
« Odgovor #17 : 21.04.2012. 19:19:42 »
Zar je Spider Man otkrio svoj identitet?  :o

A ja sam počeo čitati iako nisam navikao da čitam knjige/stripove na kompu, pogotovo engleski tekst.. Za sad mi je moćno, nema šta.. :D
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Super heroji
« Odgovor #18 : 21.04.2012. 19:30:40 »
Aha  ;D

Samo nastavi čitati, doći ćeš do tog dijela. Iron Man ga je nagovorio, a i bio je pritisak javnosti. On to nije želio jer riskira živote svoje obitelji. Najbolja reakcija je bila Jonaha Jamesona  rofl rofl on mi je uvijek smiješan. To ti je onaj kod kojeg je zaposlen Peter Parker koji kao slika Spideya, a ustvari slika samog sebe, a da to Jameson ne zna. I onda kad je oktkrio, reakcija njegova  ;D

Uglavnom, najvažniji dan za te ljude je bilo otkrivenje Spideya jer ga baš svi vole i obožavaju kao superjunaka.

Offline chadjo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 249
  • Spol: Muški
Odg: Super heroji
« Odgovor #19 : 21.04.2012. 22:16:15 »
Batman nikada ne gađe na snagu niti se ikada igra na taj način, on gađe na protivnikov strah, na njegovu psihu, zbog toga mu je Joker jedini dostojan protivnik, i zbog toga je on nedostižan za ostale heroje, on prvo pronađe slabost pa napada, nikada na slijepo, što se ne bi moglo npr reći za Wolverina, koji napadne pa kud pukne, ali opet to je čar njegovog lika. Tako da ja mislim da su Marvelovi superjunaci puni slabosti, ali Batman ih ima i najveća je baš čar što je naučio da ih sakrije, i tu Joker pronalazi svoju zanimaciju, jer on pokušava da mu pronađe te slabosti. Ali kao što kažeš sve je stvar mišljenja. :-X

Spiderman je najmiliji svima nama, jer smo svi odrasli uz njega, i smijali se njegovim forama još kao mali, a on je jedan od rijetkih pravih super-heroja, onaj kojeg voli narod, nije tražen od strane vlasti, ne krši zakone dok lovi kriminalce, i radi svoj posao samo radi opšteg dobraa na svoju štetu, mada i on ima mrlja u svojoj karijeri.
 :)
Ali Mulder, baš sam danas komentarisao sa drugom kako je Kapetan Amerika jedini heroj Marvela bez ikakvih mrlja u svojoj prošlosti, on je neko savršenstvo čovjeka koje propovijeda Marvel, šta ti misliš o tome, i naravno svi ostali?  ;D

I još jedno pitanje, da li ti se ponekad čini da su Marvel Knights(Luke Cage, Daredevil, Punisher, Moon Knight), ustvari negativci, a posebno Punisher i Moon Knight? ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Super heroji
« Odgovor #20 : 21.04.2012. 22:59:59 »
Da, ali Batman neće imati prilike tražiti slabosti njima. Gledamo kao borbu, jedan na jedan, Batman nema šanse protiv njih. Prevelika je razlika između njih. A i da traži slabu točku, neće moći. Wolverine bi ga raskomadao odmah. Prebrz je, samo da ga jednom probode, ovaj je gotov. Kažeš da Marvelovci imaju slabosti, slažem se, ali Batman isto tako ima slabost i to veću nego oni. On je najsmrtniji od svih njih i ma koliko bio vješt u borbama, imao one svoje spravice, po meni ne bi mogao ih dobiti. Opet kažem, neke bi dobio sigurno, ali ove jače, za mene nema dvojbe. To ne nači da mi nije drag, draži mi je od većine i više ga poštujem kao takvog. Pogotovo što  je tako odlično i životopisno napravljen. Ali da, ostavimo to sa strane  smileyNO1  ;D

Za Spideya se slažem  :)

U vezi za Americu. Ono što je Spiderman narodu u stripu, to je America za sve heroje. Sam Spiderman je odrastao slušajući o njemu i njegovim borbama i uspjesima. Zato i prije borbe s njim kaže Spidey "odrastao sam slušajući o Captainu i njegovim borbama. Učio sam svaki njegov pokret, udarac, stil i opet ga nekako ne uspijevam pobijediti sa svim svojim sposobnostima"

Americu isto vole svi, ponajviše zato što je razbijao naciste i svi su uživali u tome  ;D meni on prije bio bezveze i nisam ga htio čitati jer mi se činio nezanimljivim. No, kad sam dobio na preporuku da pročitam Captain America Punches Hitler, oduševio se o otad ga jako cijenim i smatram da je jako bitan heroj svima njima.

Luke Cage ne, on je više onak, kao Wolverine, temperamentan i pravi old school igrač. Daredevil s druge strane je sadist i mazohist  ;D i to je sam rekao par puta u stripu kako voli zadati bol drugima (villaini) i voli iskusiti bol. Tako da njih dvoje nisu negativci, fali im nešto više za to.

E sad, Punisher i Moon Knight su sasvim druga stvar. Punisher kao i što sam znaš, on koristi brutalne metode. Otima, ubija kao da se rodio s tim, muči (torture porn), brutalan je. On je antiheroj i heroj u isto vrijeme. I zato je po meni prije negativac, ali ne onaj tipičan, ali negativac. Ali jako mi je drag, kako ga ne voljet  ;D The Punisher War Journal i The Punisher War Zone su zakon stripovi i svatko bi ih trebao pročitati.

Moon Knight je dosta sličan Batmanu. Samo što Batman ima razloga za osvetu i pravdu (ubijeni mu roditelji) dok Knight baš i ne. Ma on je luđak, čovjek ima tri alter ega i bori se sa svojim demonima kao i Batman. Samo što sa ta tri alter ega on radi više ilegalnih sranja. Ne znam, nakon toliko čitanja teško ga je nazvati negativcem kad znaš da je i dosta puta pomogao. Opet, nije tipičan negativac, ali da u jednu ruku je, to da.

A i on je dosta puta spašavan. Sjećaš se kada ga je Demogoblin zarazo sa Hobgoblinom. Pa su ga onda Doctor Strange i Mr. Fantastic spasili.


Offline chadjo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 249
  • Spol: Muški
Odg: Super heroji
« Odgovor #21 : 22.04.2012. 00:42:01 »
Da, ali Batman neće imati prilike tražiti slabosti njima. Gledamo kao borbu, jedan na jedan, Batman nema šanse protiv njih.

AKo Batmana posmatraš u borbi jedan na jedan i sa DC-jevim junacima, on ne bi imao šanse, ali npr. kao što je u Milerovom Return of the Dark Knight, pobijedio Supermana, e o tome ti ja pričam, nikada Batmana ne posmatraj u fer borbi, jer on njoj nikada neće pribjeći, Wolverine ne bi ni stigao da ga pogleda, a već bi bio omamljen i li uspavan, a ond amu može raditi šta god hoće... :D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Super heroji
« Odgovor #22 : 22.04.2012. 00:50:27 »
A dobro, mogu ja kupiti ili nabaviti kriptonit i pozvat Supermana na večeru i postavit mu kriptonit za jelo i čekam nekoliko sati da umre  rofl rofl

Šalim se naravno, ali ja ne gledam tako. Onda može svako dobit Wolverinea ako ima spravicu za uspavljivanje. Snaga, moć, nažalost to Batman nema i u toj usporedbi bi odmah izgubio, a tako gledamo. Ako gledamo s ovim kriptonitima, nekakvim injekcijama za paraliziranje, onda ih svatko može pobijediti.

Najjači je Stan Lee. Jedan potez gumicom i ode svaki superjunak  ;D

Kakav ti je House of M:)

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Super heroji
« Odgovor #23 : 22.04.2012. 13:21:57 »
A zna li se odakle potječe npr Galactus ili ti drugi bogovi koji se javljaju u stripovima kao najjači likovi?
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline Darj-DaNte

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 282
Odg: Super heroji
« Odgovor #24 : 22.04.2012. 20:01:59 »
Odlična tema ljudi. Stvarno svaka čast, tema po meri za nas koji volimo crtaće i naravno super heroje. Po meni crtać nije crtać bez super heroja, strip takođe.
Više volim Marvelove heroje, nekako su mi oni dosta bolji, pre svega tu su Hulk, moj omiljeni heroj, jednostavno je najjači, a i obožavam ono njegovo ''Its time for SMASH'', drugi omiljeni mi je Spiderman, klasik, bori se protiv zlikovaca, spašava ljude, zbija šale i krije identitet, a to je možda kod njega i po najviše prikazano, jednostavno sjajno urađeno i to u svakom serijalu, kako u crtaćima, tako i u stripovima, ima dosta avantura, dosta sjajnih protivnika, jedan od najboljih je Venom, Dr. Octopus, Sandman, Electro, Lizard, Carnage, Rhino, Kameleon, Green Goblin, Hobgoblin, Hammerhead, Kingpin, Kraven, Morbius, Misterio, Škorpion, Šoker, Vulture, i mnogi drugi, ne mogu da ih se setim svih. :D

Hulka obožavam jer je jednostavno i čudovište i dobar u isto vreme, pored toga ima taj neki mali humor koji je kod mene veoma simpatičan. Iako ga ja ne svrstavam u čudovište, već u jednog od najvećih HEROJA, svi ostali tako misle o njemu. Čini mi se da ima jedan deo u 1 sezoni Avengers EMH kada mu Kapetan Amerika kaže da on nije čudovište već da je heroj.

Hulk takođe ima dosta dobrih protivnika, kao što su: Abomination, Absorbing Man,Leader, Jaggernaut (znam da se borio sa Hulkom, ali dosta više sa X-Menima), Red Hulk, Hulkbusters i nzm ima ih još.

Sem njih dvojice obožavam Captain Americu i Hawkeya.

Captain America po meni ima jednu od najboljih priča pored Wolverina, takođe obožavam njegove borbe sa: Arnim Zolom, AIM-om, Baron Strakerom, HIDROM, Baron Zemom,  MODOKOM, Red Skullom (tu ima dosta predobrih borbi), i nzm dal ima još neki, ali verujem da ima još tako nekih side protivnika.

Hawkeya sam voleo da viđam, a ponajviše sam ga zavoleo u Avengersima EMH, jednostavno on ih je spasao najviše puta, pokazao je da takođe da im je potreban, da je on jedan od njih i da im je pre svega veran. Nekoliko puta ga je Black Widow pitala da pođe sa njom, on je rekao: ''Ne, potreban sam Osvetnicima.'' Zato mi je on takođe jedan od omiljenih i voleo bih da naprave crtać sa njim, bar 26 epizoda.

Dakle moja top 5 lista heroja je:

1. Hulk
2. Spiderman
3. Batman
4. Wolverine
5. Captain America & Hawkeye

TOP 10:

1.Hulk
2.Spiderman
3.Batman
4.Wolverine
5.Captain America
6.Hawkeye
7.Iron Man
8.Green Lantern
9.Daredevil
10.Black Panther

I Thor je takođe dosta zanimljiv, kao i njegova priča o tome kako potiče sa Asgarda. Njegove avanture tamo, Odin, njegov otac, koga štiti dok spava i obnavlja energiju, njegov zli brat Loki, njegov čekić Mjolnir i ostale dogodovštine.

Ako bi u Super Heroje svrstali i Transformerse, Ben 10, Generator Rexa i ostale, sem Marvel i DC likova, tu bi izbor bio dosta veći. A svakako mislim da i oni zaslužuju da se svrstaju među super heroje, jer to i jesu, pogotovo Ben 10. Ima tu još dosta heroja sem Marvel i DC likova, kao što su naprimer GI Joe tim.

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Super heroji
« Odgovor #25 : 22.04.2012. 20:40:24 »
A kad je Beast prešao u Avengere i zašto? I kojoj grupi Blade pripada, ima li ga uopšte?

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21889
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Super heroji
« Odgovor #26 : 22.04.2012. 21:12:41 »
Odlična tema, evo mog superheroja...


“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline daxdavor

  • Ubojica sa šerajzlinom
  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5747
  • Spol: Muški
  • Ni med cvetjem ni pravice
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Super heroji
« Odgovor #27 : 22.04.2012. 22:57:45 »
Odlična tema, evo mog superheroja...


Dobar! ;D

The snooty, snotty, toity, hoity, farty, arty, decaffeinated, fruit-flavored tea-bag, semi-skimmed cream of Gasforth elite.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Super heroji
« Odgovor #28 : 23.04.2012. 01:49:59 »
Slažem se sa Danteom. Spiderman kod Marvela ima najbolje protivnike/villaine. Isto kao i Batman kod DC-a.

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Super heroji
« Odgovor #29 : 23.04.2012. 02:10:56 »
Sad sam skinuo neki strip Avengers vs X- Men, koliko vidim samo je nekoliko brojeva izaslo. Nego Cap je na celu Avengera, tako da pretpostavljam da se ovo ne nadovezuje na Civil War, vec da je za sebe...

Tags: