Autor Tema: Augustine: The Decline of the Roman Empire  (Posjeta: 3975 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline skalice.united

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1170
Augustine: The Decline of the Roman Empire
« : 03.01.2012. 14:07:37 »

Opis:
430. je godina, a Hipon je već mjesecima pod opsadom Vandala. Sv. Augustinu u ovome je trenutku sedamdeset godina i ima priliku pobjeći iz grada brodom koji je po njega poslao Papa, ali usprkos pritiscima koje na njega vrši njegova unučica Lucilla, sv. Augustin ostaje u gradu. Pokušava postići dogovor s Vandalima, ali u tome trenutku u grad dolazi skupina rimskih vojnika, koji predvođeni mladim Giovinom odluče pokušati srušiti neprijatelja. Jedne večeri sv. Augustinu pruži se prilika da mladomu Giovinu ispripovjeda svoju životnu priču.
Priča se otvara teškim porodom kojim je sv. Augustin došao na svijet, a nastavlja njegovom buntovničkom adolescencijom. Augustin se rodio u Tagasti. Dok je njegov otac Patricije bio poganin, majka mu je bila gorljiva kršćanka. Na studij odlazi u Kartagu, gdje je bujao razvratan i pokvaren život, a u tu je močvaru i on uronio. Našao si je "prijateljicu", s njome je održavao nezakonitu vezu i imao sina Adeodata. Uskoro upada u mrežu Manijevih učenika te postaje manihejac. Nakon što je završio studij, Augustin je u Tagasti postao profesorom. Tu je službu obavljao 13 godina, ali želja za karijerom ponovno će ga odvesti iz Tagaste u Kartagu, a poslije će i u Rimu predavati retoriku. Nakon rada u Rimu, Augustin je napokon g. 384. dobio novo namještenje u carskoj rezidenciji u Milanu, gradu koji je tada bio prijestolnica Zapadnorimskoga Carstva. Uz sve uspjehe na profesorskom, retorskom i filozofskom polju, uz udovoljavanje strastima, prati ga stalno neki unutarnji nemir. Međutim, Milano će postati odlučna točka njegova života.

Žanr: povijesna
Godina proizvodnje: 2010.

IMDb
Wikipedia

Titlovi
« Zadnja izmjena: 16.12.2012. 17:05:14 mijau »

Offline BJ Huja

  • Član
  • ***
  • Postova: 841
  • Spol: Muški
Odg: Augustine: The Decline of the Roman Empire
« Odgovor #1 : 03.01.2012. 19:08:01 »

Bode oci 430. g. pr. Krista  ;)

Offline Xenoborg

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
Augustine: The Decline of the Roman Empire
« Odgovor #2 : 03.01.2012. 20:20:53 »
Ti titlovi već postoje na netu, ripani s naše televizije. Naučio sam na teži način...  :\)
Ako tko zna gdje ima DVDRip s engleskim jezikom, molio bih link.
Ja sam našao samo s češkim/slovačkim.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Augustine: The Decline of the Roman Empire
« Odgovor #3 : 03.01.2012. 22:33:15 »
Poslao sam ti na PM, neki r!p što se provlači po mreži i poslao sam ti DVD-R, imaju audio nemački i engleski, UL je na WU/FSC, po 450mb RAR. Ako naiđem na što god još, podeliću ti..
iShare, noProfit


Offline mrspock9066

  • Novi član
  • *
  • Postova: 49
  • Spol: Muški
  • live long and prosper
Odg: Augustine: The Decline of the Roman Empire
« Odgovor #4 : 05.01.2012. 18:23:47 »
dali mozda neko zna gde mogu skinuti epizode za ove prevode , jedinu verziju koju sam nasao je sa portugalskom sinhronizaciju i prevod mi ne odgovara. svima unapred hvala za bilo kakvu informaciju

Tags: